Wydarzenia IX2015-II2016

 


bez tytułu

 Zaprasza Dyrekcja i Grono Pedagogiczne!!!! 


Dzień pierwszy- 15.02.2016 r.

k14084979

“Akcję zima” czas zacząć

Dzisiaj „Morsiki Piętnastki” zaczęły kolejną przygodę w szkole. Tym razem rozpoczęliśmy „Akcję Zima 2016r.” aktywnie, twórczo i na wesoło. Brakuje nam tylko śniegu. Nie brakuje nam jednak pomysłów. Ze śniegiem czy bez będzie wspaniale.

Oj będzie się działo! Nauczyciele zaplanowali tyle atrakcji, że nikt z nas nie będzie miał czasu na nudę. Już nie możemy się doczekać kolejnych dni. Zimowa przygoda w szkole, będzie trwała od 15.02. – 19.02.2016r. Każdy dzień to edukacja w plenerze, kreatywne metody uczenia, ciekawe metody aktywizujące, twórcze i aktywne spędzanie czasu wolnego.

Właśnie minął pierwszy dzień naszych przygód z Morsikiem. Tak jak podczas „Akcji Lato”, rozpoczęliśmy „Akcję zimę” pod hasłem „Bezpiecznego i radosnego wypoczynku”. Już  z samego rana odwiedzili nas funkcjonariusze ze Straży Miejskiej z Referatu Profilaktyki. Przekazali nam bardzo ważne informacje na temat bezpieczeństwa na co dzień oraz podczas zabaw zimowych.  Potem  bawiliśmy się wspólnie w różne zabawy. Pani Krysia nauczyła nas piosenki o Tyrolczyku. Nie było łatwo, bo trzeba było zapamiętać i pokazać wszystkie jego przygody według instrukcji. Bawiliśmy się również w statki: „Statek wpływa do portu, gdzie…”. Każdy z nas poradził sobie z  tym zadaniem. Przecież jesteśmy z Gdańska. Kiedy pani Magda wyciągnęła z koszyka sznurek myśleliśmy, że będziemy pleść sieci rybackie. Okazało się jednak, że będziemy pleść pajęczynę. Bawiliśmy się również w “Tratwę ratunkową” i “Bezludną wyspę”. Było przy tym mnóstwo śmiechu. Podczas seansu filmowego w Multikinie  ze śmiechu rozbolały nas brzuchy. Polecamy film „Alvin i wiewiórki – wielka wyprawa”. Pani Krysi i Magdzie również podobały się przygody wiewiórek i powiedzonka Alvina.

Po powrocie do szkoły czekało na nas mnóstwo zadań do wykonania. Pani Krysia przygotowała dla nas zabawy interaktywne z wykorzystaniem aplikacji edukacyjnych. Znakomicie bawiliśmy się podczas  rozgrywek w „Detektywa” i  łączenia par według określonego schematu.

Potem pani Magda zaprosiła nas na spotkanie ze sztuką. Każdy z nas mógł przez chwilę poczuć się artystą. Za pomocą warzyw i owoców tworzyliśmy portrety i historyjki, prawie jak włoski malarz Giuseppe Arcimboldo.

Na zakończenie zajęć każdy z nas musiał zbudować element wybranego fragmentu filmu „Alvin i wiewiórki” z wykorzystaniem elementów metody Lego Logos. Tak powstała kolejna przygoda wiewiórek. Pomysłów wystarczyłoby na kolejne kilka odcinków. Czas tak szybko nam minął, że nie zauważyliśmy godziny na zegarku. O 15.30 zakończyliśmy pierwszy dzień zimowej przygody z Piętnastką. Całe szczęście, że jutro spotykamy się znowu.

 

Obraz 106 Obraz 094Obraz 124

 Obraz 123 Obraz 120 Obraz 118
Obraz 115
Obraz 114 Obraz 113 Obraz 111  Obraz 135 Obraz 136 Obraz 137 Obraz 138 Obraz 139 Obraz 140 Obraz 141 Obraz 142         Obraz 156 Obraz 157 Obraz 153Obraz 148

Obraz 152 Obraz 146 Obraz 147  Obraz 149 Obraz 150 Obraz 151

 

Dzień drugi – 16.02.2016 r. 

images2

Od samego rana czekały na nas różne niespodzianki. Dzisiejsza przygoda rozpoczęła się bajkowo. Pani Magda przeczytała nam bajkę o “Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Był to niezwykły poranek zwłaszcza, że za oknami było pochmurno. Po wysłuchaniu bajki musieliśmy wykazać się swoją kreatywnością. Na podstawie bajki stworzyliśmy własny komiks. Każdy z nas miał w głowie mnóstwo pomysłów, każdy był inny i zaskakujący. Było to duże doświadczenie w tworzeniu opowieści za pomocą obrazu. Za pomocą rysunku i chmurek powstały kreatywne bajkowe historie.

Po zajęciach relaksacyjnych zmieniliśmy aktywność Pani Magda i Hania wymyśliły dla nas wesołe zabawy ruchowe. Było głośno, gwarno, twórczo i wesoło Później czekało na nas kolejne wyzwanie: „Morsik mądra główka”, taka mała gimnastyka umysłu. Mieliśmy do rozwiązania różne zagadki, plątaninki, łamigłówki, rysowaliśmy dyktanda graficzne. Daliśmy radę! Poradziliśmy sobie z każdym zadaniem.

ołówek

Po wesołych zmaganiach z łamigłówkami poszliśmy do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie czekały na nas zajęcia artystyczne „InspiRacje – Sztuka współczesna”. Poważnie brzmi W czasie zajęć za pomocą zabawy nauczyliśmy się dużo o sile obrazów np. plakatów, które mogą kryć wiele tajemnic. Każdy z nas mógł stworzyć swój własny plakat. Po twórczych warsztatach poszliśmy na Wydział Zabaw ECS. Oj działo się, działo. Kiedy Pani Magda powiedziała, że musimy wracać udawaliśmy, że nie słyszymy.Było wspaniale!

Tak minął nam kolejny dzień ferii z Piętnastką. Dlaczego ten czas tak szybko leci?

Po zajęciach zjedliśmy podwieczorek, podsumowaliśmy dzień oraz ustaliliśmy plan na kolejny.

dzieci

Obraz 177 Obraz 159 Obraz 158 Obraz 161 Obraz 162 Obraz 163 Obraz 164 Obraz 165 Obraz 166 Obraz 167 Obraz 168 Obraz 169 Obraz 170 Obraz 173 Obraz 174 Obraz 175Obraz 204Obraz 178Obraz 183Obraz 186Obraz 189Obraz 191Obraz 201Obraz 202Obraz 227Obraz 213Obraz 219Obraz 220Obraz 221Obraz 224Obraz 226Obraz 222Obraz 225Obraz 217Obraz 216Obraz 215

Dzień trzeci – 17.02.2016 r. 

 

dziecko

Środa – kolejny dzień naszych ferii z Morsikiem. To już półmetek naszej przygody, ale ten czas szybko leci.  Ciekawe jakie atrakcje na dziś przygotowali dla nas pani Magda i pan Krzysiek?

Dziś zdobywamy sprawność sportową! Pan Krzysiu zorganizował zbiórkę i wspólnie z panią Magdą przypomnieli nam o zasadach bezpieczeństwa. Kto się jeszcze tego dnia się nie obudził, miał okazję podczas „Morskiej” opowieści ruchowej na sali gimnastycznej.

Lab Equipment

Udaliśmy się do Pomorskiego Parku Technologicznego na  specjalnie przygotowane dla nas „zmrożone” warsztaty z suchym lodem. Po doświadczeniach i przygodzie z nauką zwiedzaliśmy stoiska edukacyjne. Tyle ciekawych miejsc było do naszej dyspozycji. Każdy z nas chciał zobaczyć coś innego, wszystko chcieliśmy dotknąć i doświadczyć. Poznaliśmy przy tym wiele ciekawostek z fizyki, chemii oraz biologii. Było niesamowicie, ponieważ sami wykonywaliśmy różne doświadczenia. Nie wiedzieliśmy, że z wykorzystaniem suchego lodu można wykonać tyle ciekawych eksperymentów. Najbardziej podobały nam się wystrzały z tubki oraz potwór wydostający się z kolby.

Po powrocie do szkoły czekały na nas kolejne atrakcje. 🙂 W naszej szkole ciągle coś się dzieje. Nie mamy czasu na nudę. Pani Magda i pan Krzysiu przygotowali dla nas kolejne zadanie w ramach przygody z nauką. Mieliśmy do wykonania pracę plastyczną przedstawiającą dno morza z wykorzystaniem różnorodnych technik. Nawet sobie nie wyobrażacie, jakie kreatywne pomysły mieliśmy. Na koniec zajęć „Morsik Piętnastki ” zorganizował dla nas  Quiz matematyczny. Zadania były dopasowane do wieku każdego z nas. Zadania nie były proste… Jak zwykle poradziliśmy sobie z tym w 100%.

Niestety, kolejny dzień ferii dobiegł końca. Nie mamy się co martwić, przed nami jeszcze tyle do odkrycia. Czwartek również zapowiada się interesująco.

  Obraz 262 Obraz 264 Obraz 265Obraz 285
Obraz 267Obraz 260Obraz 270Obraz 268Obraz 294Obraz 282Obraz 283Obraz 285Obraz 286Obraz 287Obraz 288Obraz 289Obraz 290Obraz 291Obraz 292Obraz 293

Dzień czwarty – 18.02.2016 r.

 

Czy to już naprawdę przedostatni dzień naszych przygód z Morsikiem? Czas tak szybko mija.

Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa – „Bezpieczny Morsik” . Pan Krzysiu i pani Hania byli pod wrażeniem naszej wiedzy w tym zakresie. Oprócz bezpieczeństwa ważne dla naszego zdrowia jest również prawidłowe odżywianie, dlatego zajęliśmy się również i tą sprawą .

Jeden z uczniów powiedział, że „zdrowie jest wtedy, kiedy nie ma choroby”. Brawo! Widać, że nasz Morsik, Mądra Główka, nie próżnuje. Nauczyciele oprócz informacji na temat zdrowego odżywiania, wymyślili dla nas różne zagadki, zadania i zabawy, np. „Co to za owoc?”, „Dotknij, pomyśl, odgadnij co to za owoc”. Jęki było słychać, kiedy zagadka zaczynała się słowami „w środku jest białe…”. Ojej! My znamy wiele takich owoców i warzyw, a wy?

warzywa

Po owocowym podwieczorku o godzinie dziewiątej, wyruszyliśmy do kręgielni „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Półgodzinna podróż tramwajem w obie strony mogłaby się wydawać nudna. Dzięki pani Hani minęła nam szybko. W trakcie drogi pani zadawała nam zagadki o warzywach i owocach. Nie były proste, ale ze wszystkimi sobie poradziliśmy! Na kręgielni, to dopiero była zabawa. Gdy toczyliśmy, turlaliśmy, wypychaliśmy, wyrzucaliśmy, podkręcaliśmy i kulaliśmy te wielkie, ciężkie kule, niewiele kręgli zdołało się utrzymać na swojej chybotliwej nodze. Niektórzy z nas byli tu pierwszy raz i pan Krzyś często nam pomagał. Dwie godziny minęły nie wiadomo kiedy i musieliśmy wracać do szkoły.

kręgle

Po powrocie do szkoły pani Hania i pan Krzysiu przygotowali niespodziankę dla solenizanta. Jeden z uczniów miał dzisiaj urodziny. Wspólnie zaśpiewaliśmy mu „100 lat”. Potem razem z panią Hanią zrobiliśmy piramidę zdrowia metodą kolażu mood board. Wycinaliśmy z gazet obrazki zdrowych produktów i takich, które lubimy jeść. Po aktywności na kręgielni wzrosła nam również kreatywność. Piramida wyszła bardzo ciekawie. Każdy z nas zasłużył na odznakę Eco Morsika.

To nie był jeszcze koniec naszej dzisiejszej przygody. Pan Krzysiu zaplanował dla nas całkowite szaleństwo ruchowe z Morsikiem Fair Play. Podczas gier towarzyszyła nam muzyka. Dzięki niej udały się nam takie gry jak „Figury woskowe”, „Powódź” i inne. Bawiliśmy się też w różne gry zespołowe, m.in. nasz ulubiony zbijak.

Po zakończeniu zajęć, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu. Już dziś ślinka nam cieknie na myśl o jutrzejszej pizzy. Szkoda, że jest ona na pożegnanie i powoli kończy się nasza przygoda z Morsikiem.

fair play

Obraz 329 Obraz 345 Obraz 341 Obraz 340 Obraz 336 Obraz 328 Obraz 327 Obraz 326 Obraz 325 Obraz 324 Obraz 319 Obraz 318 Obraz 317 Obraz 316 Obraz 315 Obraz 314Obraz 404 Obraz 403 Obraz 402 Obraz 398

Dzień piąty – 19.02.2016 r. 

      Nadszedł piątek, niestety ostatni dzień naszych ferii z Morsikiem. Każdego dnia czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dzisiejszy dzień na pewno też będzie ciekawy.

sowa

          Wczoraj było zdrowo i aktywnie. Dzisiaj postanowiliśmy poruszać troszkę główką. Na początek, żeby nas rozbudzić, pani Magda i pan Krzysiu zorganizowali dla nas olimpiadę gier. Graliśmy w szachy, warcaby i różne gry planszowe. Oj, co to była za rywalizacja! Każdy z nas chciał wygrać…

            Następnie poszliśmy odwiedzić Straż Miejską. Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki bardzo miło nas przywitali. Oprócz zwiedzania, mieliśmy ciekawe zajęcia dotyczące zagrożeń, jakie mogą nas spotkać na co dzień. Oglądaliśmy również film, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak postępować w kontaktach z nieznajomymi osobami. Musimy przyznać, że bardzo nam też smakowały ciasteczka i herbatka, którymi zostaliśmy poczęstowani. Bardzo dziękujemy Funkcjonariuszom za serdeczne przyjęcie. Pozdrawiamy.

klocki Po powrocie do szkoły dostaliśmy kolejne zadanie do wykonania. Początkowo myśleliśmy, że to będzie proste ale w praktyce było troszkę trudniej. Zostaliśmy podzieleni na grupy i każda z grup dostała określoną liczbę różnych rodzajów klocków. Naszym zadaniem było ułożenie historyjki „Podczas zimowej przygody z Morsikiem najbardziej podobało mi się…”.  Z klocków Lego tworzyliśmy przestrzenny plakat o bezpiecznych feriach. Nawet nie uwierzycie, ile  było różnych twórczych pomysłów! Spotkania ze Strażą Miejską i zajęcia z opiekunami przyniosły efekty. Na koniec wspólne, magiczne budowanie najwyższej wieży z klocków „Bamps” (kolorowe rurki do tworzenia konstrukcji), sprawiły nam wielką radość i rozbudziły same pozytywne emocje.  Na to zadanie był przeznaczony określony czas. Musieliśmy wykorzystać wszystkie rurki i łączniki. Wieża musiała na koniec stać bez żadnej pomocy. Nasze główki były pełne pomysłów i wyszły nam naprawdę super budowle.pizza

            Tego dnia czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Aby zregenerować siły po całym tygodniu ekscytującej przygody, zajadaliśmy się pyszną pizzą! To niewiarygodne,  ile pomieściliśmy tego przysmaku w naszych brzuszkach. Przy wspólnym posiłku dzieliliśmy się jeszcze naszymi wrażeniami z poszczególnych dni, nagrodziliśmy wszystkich za udział w różnych rozgrywkach.

k14084979

“Akcję zima” czas zakończyć

Wszystkim życzymy wesołych, aktywnych, kreatywnych

i bezpiecznych ferii zimowych

 

  Obraz 417 Obraz 420 Obraz 425 Obraz 427 Obraz 428 Obraz 429 Obraz 431 Obraz 432  Obraz 443 Obraz 446  Obraz 448Obraz 442Obraz 416Obraz 447Obraz 449  Obraz 451 Obraz 453Obraz 455 Obraz 454


Informacja dla Rodziców 

w sprawie Rekolekcji Wielkopostnych 

 

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobie organizowania nauki religii w szkołach publicznych dni, w których odbywają się rekolekcje są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Plan zajęć dla klas w dniach 29.02- 2.03.2016 r.

Klasa Oa 8.00- 11.30- opieka wychowawcy

11.10 – obiad

od 11.30 – opieka świetlicowa

Klasy I-III godz. 8.00-12.30 – opieka wychowawcy,  w tym obiad

Klasy IV-VI godz. 9.00 – 12.00- opieka wychowawcy

12.00 – obiad

Świetlica opiekuńcza klasy 0-III czynna w godzinach 7.00 – 17.00.

Świetlica dla klas IV-VI czynna w godzinach 12.00- 16.00.

 


Wymiana Polsko- Niemiecka 

strzałki-lewo-prawo_17-327031949
Wymiana Polsko- Niemiecka w naszej szkole dla uczniów z klas IV-V

POCZĄTKI 
Pedagog szkolny Krystyna Baryś i wychowawca świetlicy profilaktyczno-terapeutycznej p. Anna Bogdańska, wzięły udział w polsko-niemieckiej giełdzie partnerów szkół. Naszą szkołę zaprosiła do współpracy mama ucznia z klasy pierwszej, p. Agnieszka.
Podczas spotkań nauczyciele biorący udział w giełdzie, w najróżniejszy sposób prezentowali swoje szkoły. My przedstawiliśmy „Piętnastkę” w formie teatrzyku kamishibai. Szkoła z Hamburga przygotowała filmik „Szczęśliwi” i prezentację o swojej szkole.
„Zaiskrzyło pozytywnie”.
W I 2016r. okazało się, że wymiana jest możliwa. Wspólnie z panią Anią, Krysią i rodzicem zaplanowałyśmy program pobytu uczniów z Hamburga w Gdańsku. Na naszą propozycję odpowiedziała również szkoła z Niemiec. Dla 15 uczniów z naszej szkoły ułożyli program rewizyty.

Co zamierzamy osiągnąć poprzez realizację wymiany?
Projekt zakłada początek współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 15 w Gdańsku, a Szkołą Sterntalerstrße w Hamburgu. Ma na celu wzajemne poznanie się uczniów, nauczycieli i rodziców obydwu szkół. Bardzo ważne jest aby uczniowie już w tym wieku, brali udział w spotkaniach międzynarodowych i dzięki temu przełamywali stereotypy i uprzedzenia. Służyć temu będą różne zajęcia i aktywności, które zostały zaplanowane podczas wymiany. Ważnym aspektem wymiany jest wzajemne poznanie i przybliżenie kultury z krajów, z których pochodzą uczestnicy.
UCZESTNICY:
Wymiana zakłada udział 15 uczniów z klas IV-V (15 uczniów z Polski i 15 z Niemiec). Naszą szkołę będą reprezentować uczniowie z klasy IVA i IVB oraz z klasy VA, zaangażowani w działania świetlicy profilaktyczno-terapeutycznej i projekt „Teatr Piętnastki”. Zaangażowanie, kreatywność, systematyczność, koleżeńskość, wyniki w nauce, dyspozycyjność po zajęciach i w dni wolne od zajęć zasłużyły na nagrodę . Takich uczniów w klasach IV-V jest dużo, niestety musiałyśmy dokonać wyboru. Nic straconego. Jesteśmy przekonane, że to dopiero początek i następnym razem pojadą inni uczniowie.
AKTUALNOŚCI
Obecnie przygotowujemy się do spotkania z gośćmi. Podczas ferii zimowych uczniowie będą uczyć się ról do nowego przedstawienia teatralnego „Przygoda Czerwonego Kapturka”. Od III 2016r. zaczynamy intensywne próby w „Teatrze Piętnastki” p. Krysią Baryś i Anną Stąsiek. Pani Krysia przygotuje również ciekawe zajęcia z wykorzystaniem kreatywnych metod uczenia. Pan Krzysiu i Tadeusz, trenują naszych małych piłkarzy do wspólnego, towarzyskiego meczu fair play. Pani Ania Bogdańska i Magdalena Buchalska już myślą, jakie zabawy integracyjne i terenowe przeprowadzić z dziećmi.
Już nie możemy się doczekać kolejnej „Przygody z Piętnastką”.

Zobacz również:

– prezentację szkoły w Hamburgu- Präsentation Hamburg

– program pobytu w Gdańsku- Program pobytu w Gdańsku

– program pobytu w Hamburgu- Program pobytu w Hamburgu


12.02 – POCZTA WALENTYNKOWA

 

DSC00669 DSC00675 DSC00680 DSC00689


MARSZOBIEGI TERENOWE W LESIE W KL. IVA, VA, VIA

 

20160208_115528 20160208_120425 20160208_131647 20160208_140208


KONKURS FRAZEOLOGICZNY

W sobotę 6 lutego Julia Barsow z 6a oraz Zuzia Cisiak i Tosia Jasińska z 5a wzięły udział w Konkursie Frazeologicznym w SP 50 w Gdańsku. Po feriach wyniki.

IMG_8583 IMG_8584 IMG_8585 IMG_8586


WYKŁAD ADAMA BŁAŻEJEWSKIEGO W POLSKIEJ AKADEMII DZIECI

 

W piątek 5 lutego Adaś Błażejewski z klasy 5a zaprezentował się na Politechnice Gdańskiej. Przygotował bardzo ciekawy wykład na temat „Podróże 4×4”  jako młody wykładowca Polskiej Akademii Dzieci. Towarzyszyła Adasiowi najbliższa rodzina, oczywiście koleżanki i koledzy z klasy wraz z wychowawczynią. Przyszła także pani wicedyrektor Dorota Turska. Adaś zaprezentował się wspaniale. Życzymy mu dalszych sukcesów!

 IMG_8555 IMG_8558 IMG_8559 IMG_8560 IMG_8561 IMG_8567IMG_8554  IMG_8577

Maksymilian i Bartosz mieli okazję zrobić doświadczenia przygotowane przez panią profesor z PG.

Wracaliśmy do szkoły w doskonałych nastrojach.

 

IMG_8576IMG_8578IMG_8580

 


 

MEGAOLIMPIADA WIEDZY

 

W minionym tygodniu uczniowie 5a wzięli udział w Megaolimpiadzie Wiedzy. Naszą klasę reprezentowali: z języka polskiego: Zuzanna Cisiak i Antonina Jasińska, z matematyki: Adam Błażejewski i Kazimierz Buda, z historii Wojciech Miastkowski i z języka angielskiego Antonina Jasińska. Po feriach poznamy wyniki.

IMG_8508 IMG_8504 IMG_8505IMG_8581


4.02 – DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI

 

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Bal karnawałowy – Teatr Qfer 

 

Obraz 012 Obraz 001 Obraz 003 Obraz 004 Obraz 005 Obraz 006 Obraz 007 Obraz 008 Obraz 009 Obraz 010 Obraz 011Obraz 024

Obraz 016 Obraz 017 Obraz 018 Obraz 019 Obraz 020 Obraz 021 Obraz 022 Obraz 043 Obraz 030 Obraz 024 Obraz 025 Obraz 026 Obraz 027 Obraz 028 Obraz 029 Obraz 066 Obraz 034 Obraz 035 Obraz 036 Obraz 037 Obraz 039 Obraz 040 Obraz 041 Obraz 043 Obraz 044 Obraz 045 Obraz 046 Obraz 047 Obraz 048 Obraz 049 Obraz 050 Obraz 051 Obraz 053 Obraz 054 Obraz 055 Obraz 056 Obraz 057 Obraz 058 Obraz 059 Obraz 060 Obraz 061 Obraz 062 Obraz 063 Obraz 064


 

W środę 3 lutego 2016 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami. 

Rodzice uczniów klas czwartych spotykają się o godz. 17.00 w sali nr 4.

Serdecznie zapraszamy

 


MISTRZOWIE ORTOGRAFII

 

W sobotę 30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku odbył się finał XIV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.  Naszą szkołę reprezentowali następujący MISTRZOWIE ORTOGRAFII:

Maja Więcek z klasy 4a, Maksymilian Lentka z klasy 4b,  Julia Dietrich i Katarzyna Świtka z klasy 5a, Julia Barsow i Martyna Szyndler z klasy 6a.

Czekamy na wyniki. Anna Stąsiek i Dorota Młynarczyk

 

IMG_8500 IMG_8501


Dzień babci i Dziadka z seniorami 

 21.01 to wyjątkowy dzień. Z panią Anią Stąsiek i Krysią Baryś przygotowaliśmy tulipany i udaliśmy się z wizytą do Domu Seniora z przedstawieniem teatralnym “Dziewczynka z zapałkami”  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na nas też czekały słodkie niespodzianki i przepięknie, ręcznie wykonane laurki od mieszkańców domu. Pozdrawiamy cieplutko i dziękujemy. 🙂

DSC02054 DSC02044 DSC02046 DSC02047 DSC02049 DSC02051 DSC02053


Obraz_Stop_Przemocy

Drodzy Rodzice

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat pilotażu programu ograniczającego przemoc i agresję na terenie szkół “Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”. W pilotażu  oprócz naszej szkoły bierze udział 10 szkół podstawowych z Gdańska (SP24, SP48, SP57, SP16, SP70, SP18, SP84, SP87, SP14, SP15). Program realizowany jest przy współpracy psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz funkcjonariuszy Policji. Zapraszamy na stronę Facebook. Koordynatorem programu na terenie szkoły jest pedagog szkolny Krystyna  Baryś i Magdalena Buchalska. W ramach programu zostaną przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas IV z koordynatorami  szkolnymi i funkcjonariuszem Policji oraz dla rodziców.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami  o projekcie na stronie Facebooka. W przypadku pytań proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym Krystyną Baryś.

 


Karaoke w SP 8

“Pozytywna piosenka na zimowy wieczór”

20160127_100425 20160127_090720 20160127_094857 20160127_100405 20160127_10041320160127_10151120160127_10043120160127_10044820160127_10050320160127_10135520160127_10140720160127_10143120160127_10143920160127_10144920160127_10542120160127_10240420160127_10252720160127_10273720160127_10402220160127_10404020160127_10444620160127_10512620160127_105414

 


 

 HARTOWANIE ORGANIZMU NA ZAJĘCIACH SPORTOWYCH

 

20160121_144510 20160121_141306  20160121_14124720160120_140617 20160121_131225 20160121_131119 20160121_130027 20160121_125952 20160121_12123920160121_141301 20160121_121207 20160121_121153 20160121_120506 20160121_115640 20160121_115000  20160120_140614


20.01.2016 r. 

Kolorowa lekcja z matematyki klasa Va

 

 

20160120_093631 20160120_092001 20160120_092021


Noc biologów

Dnia 15 stycznia 2016 roku odbyła się wycieczka na Noc Biologów. Spotkaliśmy się przed szkołą po lekcjach o 14.30, aby wspólnie pojechać na Uniwersytet Gdański. Głównym celem wycieczki było uczestniczenie w pokazach i doświadczeniach biologicznych. Byliśmy też na wystawie bursztynów i ptaków. Mogliśmy podziwiać też karaczany. Bardzo ciekawe były obserwacje bakterii. Można było też zostać młodym genetykiem. Niektórzy uczniowie wrócili z małymi rosiczkami. Wspólnie bawiliśmy się 4 godziny. Opiekunowie: Irmina Witkiewicz – Rakowska i Danuta Leśniewska.

 

044 002 003 006 007 008 009 012 013 014 015 016 017 018 020 021 022 023  028 029 031  035   038  040 041 042 043


15.01.2016 r.

Fabryka młodego chemika “Oto moja świeczka” w klasie IIa

20160115_083059 20160115_082116 20160115_082229 20160115_082321 20160115_082337 20160115_082424 20160115_082714 20160115_082754 20160115_082936 (1)


15.01.2016 r.

Spotkanie z Panią Wandą Neumann

20160115_094259 20160115_093927 20160115_094036 20160115_094114 IMG_3482 IMG_3480 IMG_3475 IMG_3471 IMG_3470 IMG_3469 IMG_3467 IMG_3466


GOŚCIE ZE SZKOŁY “HAUUU-WARD”

 

W środę 13 stycznia 2016 roku gościliśmy w naszej szkole panią Alicję Makowiec ze stowarzyszenia “HAUUU-WARD” wraz ze swoimi dwoma pieskami: Leną i Niuką. W czasie zajęć prowadzonych w ramach programu “Dziecko i pies – bezpieczni razem”, dzieci z klasy IIb dowiedziały się, jak bezpiecznie zapoznać się z psami, jak się nimi opiekować, szkolić je i bawić się z nimi. Uczyły się prawidłowo prowadzić psy na smyczy, wydawać im komendy, czesać je, bawić się z nimi w szukanie smakołyków, głaskać je i nagradzać. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami na temat psów różnych ras. Zajęcia bardzo nam się podobały, dowiedzieliśmy się podczas nich wielu ciekawych informacji oraz zdobyliśmy nowe umiejętności.

 

P1100466 P1100503 P1100500 P1100488 P1100483 P1100481 P1100479 P1100476 P1100468P1100485 P1100512 P1100506

Obejrzyj zdjęcia ze strony szkoły Hauuu-Ward:

13 STYCZNIA 2016 – Szkoła podstawowa Nr 15 klasa 2B Gdańsk, ul. Smoluchowskiego 13

 


Klub mediatora szkolnego

 

START!  Ruszyliśmy! “Klub mediatora szkolnego” w naszej szkole rozpoczął swoją działalność .Dlaczego mediacje rówieśnicze?  W naszej szkole wciąż poszukujemy twórczych rozwiązań, innowacyjnych metod pracy z uczniem i sposobów rozwiązywania różnych sytuacji trudnych. Mediacje szkolne to metoda rozwiązywania konfliktów w szkole, która polega na szukaniu satysfakcjonującego rozwiązania konfliktu między rówieśnikami przy pomocy mediatora – ucznia. Członkami  szkolnego klubu mediatora zostali uczniowie z klasy V i VI, cieszący się zaufaniem wśród  rówieśników, bezstronni, życzliwi, posiadający umiejętności rozwiązywania konfliktu w oparciu o współpracę. Zadaniem ich będzie udzielanie pomocy rówieśnikom  we wzajemnej komunikacji, która pozwoli na nieagresywne wyrażanie trudnych uczuć, docieranie do potrzeb i wspólne poszukiwanie satysfakcjonujących rozwiązań. Opiekunami koła są panie: Anna Stąsiek, Dorota Młynarczyk, Danuta Domaradzka, koordynatorem Krystyna Baryś. 15.12.2015r. rozpoczęliśmy pierwsze szkolenia dla uczniów w zakresie komunikacji bez agresji, właściwej współpracy oraz praw dziecka. Dziękujemy Tacie Wojtka za bardzo ciekawą lekcję z zakresu prawa. W styczniu zaczynam II etap – szkolenie “Jak rozwiązywać konflikty bez agresji?”

DSC01775 DSC00581 DSC01764 DSC01765 DSC01767 DSC01770 DSC01772

DSC01774


 

SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU

 

kolędowanie

W programie:

– kolędowanie i poczęstunek w klasach

– “Jasełka” przygotowane przez dzieci z grupy “O” pod opieką p. Ewy Wasilewskiej

– “Piosenka świąteczna” w wykonaniu klasy Ib pod kierunkiem p.Anny Pawlukowskiej i p. Dagmary Wolny

– Przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” przygotowane przez p.Annę Stąsiek i p.Krystynę Baryś

 – “Jasełka” w kościele  przygotowane przez księdza Tomasza Kawczyka 

 

 

20151222_092842

IMG_3418

 IMG_3416 IMG_3420

IMG_3419

Kolendowanie w 15 2015 009

Kolendowanie w 15 2015 019

Kolendowanie w 15 2015 017Kolendowanie w 15 2015 029     Kolendowanie w 15 2015 023Kolendowanie w 15 2015 039

Kolendowanie w 15 2015 034

IMG_6224

Kolendowanie w 15 2015 047

Kolendowanie w 15 2015 046

Kolendowanie w 15 2015 044

IMG_8451

IMG_8454

IMG_8453

Kolendowanie w 15 2015 011

Kolendowanie w 15 2015 013

 

 

IMG_8452

IMG_8474

    IMG_8461 IMG_8463

  IMG_8475 IMG_8476 IMG_8477


21 XII – ŚWIĄTECZNE TRADYCJE Z CZTERECH STRON ŚWIATA

 

W programie:

– „Świąteczna podróż” po Danii, Rosji, Chinach, Indiach i USA.

– wystawy „Kulinarna przygoda z Piętnastką” i „Rodzina z czterech stron świata”

– kiermasz świąteczny

– spotkanie w “Kawiarence Piętnastki”

 

DSC01921IMG_8426IMG_8436IMG_8424

IMG_8425IMG_6141DSC01972

 

 

DSC01976

 

DSC01992

DSC01958

DSC01961

DSC01903

IMG_8446 Chiny 2015 046 Chiny 2015 030 Chiny 2015 002

DSC01946

Chiny 2015 035

Chiny 2015 031

DSC01938 DSC01935 20151221_111707 20151221_105420 20151221_101911

DSC01940


DSC01933 DSC01934

DSC01989

IMG_6150

 DSC02003

DSC01956

IMG_6151

DSC01905

IMG_6175 DSC01899DSC01967

IMG_8448

 IMG_8447 IMG_6240 IMG_6239 DSC02039 DSC02037 DSC02031 DSC02022


 konkurs “Bożonarodzeniowe ciasteczko”

 

W piątek 18.12.2015r. zgodnie z zaplanowanym, grudniowym kalendarzem Piętnastki, odbył się szkolny konkurs “Bożonarodzeniowe ciasteczko”. Pani Irmina i Dagmara przygotowały wystawę i świąteczne głosowanie na najpiękniejsze ciasteczko świąteczne. Takich pierniczków, ciasteczek świątecznych pozazdrościłby nam niejeden cukiernik. 🙂

IMG_6113 IMG_6112 IMG_6111 IMG_6110 IMG_6109 IMG_6108 IMG_6107 IMG_6106 IMG_6105 DSC01868 DSC01864 DSC01863

“Zakodowany świąteczny  koncert życzeń”

Uczniowie z klasy VIB przygotowali dla nas z panią Danusią Domaradzką i Krystyną Baryś “Zakodowany świąteczny  koncert życzeń”.  Kolejny niezapomniany dzień w Piętnastce już minął. Teraz przygotowujemy się do wielkiej świątecznej podróży po świecie.

DSC01860 DSC01857 DSC01892 DSC01891

21.12.2015r. będzie się działo. 🙂 Zapraszamy. 🙂

 


 

książka kucharska “Podróże kulinarne z Piętnastką”

 

Za nami kolejne przygotowania do imprezy szkolnej  “Świąteczne tradycje z czterech stron świata”. Tym razem uczniowie z klasy  Va i VIA przygotowali książkę kucharską “Podróże kulinarne z Piętnastką”. Same międzynarodowe pyszności,  zobaczcie sami. Smacznego!

 

DSC01869 DSC01870 DSC01872 DSC01873 DSC01875 DSC01876 DSC01880 DSC01881 DSC01882 DSC01883 DSC01884(1) DSC01885 DSC01886 DSC01887 DSC01888 DSC01889

 


 

14 XII – “CZYTAMY DZIECIOM BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA”

 

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES


Naszą tradycją stał się kolorowy i radosny Grudzień.

Jest to miesiąc wyjątkowy, pełen niespodzianek, życzliwości i tradycji.

W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów, Rodziców i Gości

“Grudniowy kalendarz Piętnastki – 4 x W” – wielokulturowy, wielopokoleniowy, wesoły i z wyobraźnią.

Zapraszamy do Piętnastki 21.12.2015r. na imprezę

“Świąteczne tradycje z czterech stron świata”.

Jak zwykle będzie kreatywnie, wesoło,
aktywnie i świątecznie oczywiście. 🙂

Sp 15 zaprasza na 21.12.2015r.


 

WARSZTATY W KL. IIA

 ODWIEDZINY KRÓLOWEJ ŚNIEGU – MROŹNE DOŚWIADCZENIA 

11.12.2015 r.

20151211_090129 20151211_090023 20151211_085952 20151211_085704 20151211_085640 20151211_090314 20151211_085238 (1) 20151211_090319


 Odwiedziny nowożeńców

 

Niedawno 8.12.2015 r.  zawitała do naszej świetlicy para nowożeńców Taida i Jakub. Przynieśli Mikołajkowe prezenty dla naszych maluchów. Serdecznie dziękujemy i życzymy Młodej Parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

20151208_132113 20151208_132101


KONKURS WOJEWÓDZKI

“MATEMATYKA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ”

etap rejonowy 

20151210_132234 (1)


wieczór mikołajowy

 

5.12.2015r. nasi uczniowie ze swoimi rodzicami, zostali zaproszeni na wieczór mikołajowy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Na stoiskach edukacyjnych zdobywali sprawności. Był też pokaz tańca i oczywiście niespodzianka. Pozdrawiamy “Wolontariat” i dziękujemy za miłą współpracę. Rodzicom dziękujemy za obecność i mikołajkowy klimat.

DSC01728 DSC01661 DSC01686 DSC01690 DSC01693 DSC01696 DSC01704 DSC01707DSC01722DSC01720DSC01719DSC01718DSC01692DSC01682DSC01672DSC01670DSC01665DSC01659DSC01649DSC01647


 

WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO DO KARTUZ

 

Dnia 5 grudnia 2015 roku odbyła się wycieczka do Kartuz. Spotkaliśmy się przed szkołą o 8.00, aby wspólnie pojechać Pomorską Koleją Metropolitalną. Podróż była wspaniała i szybka, bo w ciągu jednej godziny byliśmy na miejscu. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i tradycji Kaszubów. Na początku odbyły się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Sami malowaliśmy bombki choinkowe we wzory kaszubskie czyli w kolorach: niebieskich, żółtych i czerwonych. Dodatkowym elementem był brokat, który znalazł się nie tylko na bombkach, ale też na naszych twarzach i ubraniach. Wszystkie bombki wyszły cudownie. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Kaszubskie ze wspaniałą przewodniczką. Widzieliśmy kaszubskie trzewiki oraz dawne AGD. Całą wycieczkę zakończyliśmy wspólnym świętowaniem Mikołajek przy spożywaniu pizzy. Był też drobny podarunek Mikołajkowy. Na następną wycieczkę zapraszamy w styczniu na Noc Biologów w Uniwersytecie Gdańskim.

Opiekunowie: Irmina Witkiewicz – Rakowska i Danuta Leśniewska

003 005      023065 031049055  048 047027070 045044043086110114154      160205


 

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

 

4 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą Śnieżynką. Wszystkie dzieci poczęstował przepysznymi słodkościami.

Obraz 142 Obraz 145 Obraz 151 Obraz 192 Obraz 179 Obraz 202 Obraz 205 Obraz 204


MIKOŁAJKI W KLASIE IVB

 

Obraz 134Obraz 133Obraz 140Obraz 132Obraz 136

Obraz 141Obraz 137


Uczniowie klasy 5a spędzili Mikołajki aktywnie, bawiąc się w kręgielni…

 

IMG_8399 IMG_8398 IMG_8395 IMG_8393 IMG_8392 IMG_8391 IMG_8401


 DO ŚWIĄT CORAZ BLIŻEJ…

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 


 

 

2 XII – KLASA II A Z WIZYTĄ W WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW

 

Przygodę z Fabryką rozpoczęli od Sali Powitalnej, gdzie zostali podzieleni na kilkunastoosobowe grupy. Każda grupa otrzymała swojego Elfa – Przewodnika, który był ich opiekunem podczas całej wizyty w Wielkiej Fabryce. Dowiedzieli się, że Elfy potrzebują ich pomocy, ponieważ zbudowanie jednej z zabawek nastręcza im wiele problemów!

20151202_084007 20151202_084045 20151202_084704

20151202_085201

20151202_091612

20151202_101227

Podczas wizyty w Wielkiej Fabryce dzieci dały upust swojej energii szalejąc na Elfiej Zjeżdżalni oraz bawiąc się przy interaktywnej ścianie.

 

 

Zabawa została zwieńczona spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który wręczył im upominek w postaci Dyplomu Pomocnika Elfa i pamiątkową odznakę z motywem Wielkiej Fabryki Elfów.

20151202_102628 20151202_102713 20151202_102828

20151202_104057 20151202_104136 20151202_10253520151202_103711

Przygoda w Wielkiej Fabryce dostarczyła mnóstwa wrażeń, a 2,5-godzinna zabawa na długo pozostanie w pamięci dzieci.

A po długiej i wyczerpującej zabawie był czas na coś słodkiego.

20151202_10571320151202_10572120151202_105731


Pokazy chemiczne 

1.12.2015 r. 

 

DSC00439 DSC00413 DSC00416 DSC00417 DSC00418 DSC00420 DSC00422 DSC00425 DSC00426 DSC00427 DSC00428 DSC00429 DSC00430 DSC00435 DSC00436 DSC00437


20151202_105656

20151202_105640

OZDOBY ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANE

NA KIERMASZ ZORGANIZOWANY 2 GRUDNIA

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

 

 

 

20151202_105719

20151202_105648

20151202_120434

 


 PRACE UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

20151127_152116 20151127_160643 20151127_160729 20151127_160740


Lodowisko 2015 013

Lodowisko 2015 009

wyjścia na lodowisko

 

W ramach propagowania aktywnego wypoczynku, w listopadzie, uczniowie klas szóstych naszej szkoły brali udział w wyjściach na lodowisko przy Bramie Oliwskiej w Gdańsku. Wszyscy doskonalili swoją jazdę na łyżwach oraz wyśmienicie się bawili.

Lodowisko 2015 002

Lodowisko 2015 008

Lodowisko 2015 004


27 XI – PRÓBNY SPRAWDZIAN DLA SZÓSTOKLASISTÓW

 

20151127_08001120151127_08001920151127_080212 20151127_08014420151127_080231

20151127_081011 20151127_080858 20151127_080725


 

Nocleg w szkole 

 

Nocleg w szkole to dopiero jest przygoda. 🙂 Wszystko wygląda wtedy inaczej. 🙂 Tym razem w szkole nocowała klasa IVA. Pani Ania Bogdańska, Krysia Baryś i Hania Golnau przygotowały program “Skauta 15”. Dzieciom bardzo podobały się zabawy, a szczególnie dyskoteka piżamowa z niespodzianką. Dzięki Rodzicom było przepysznie i słodko. 🙂 Dziękujemy za wspaniałe wypieki i poczęstunek.

20151127_184314 20151127_184318 20151127_185353 20151127_185357 20151127_190513 20151127_192312 20151127_201514 20151127_204630


26 XI – DYSKOTEKA DLA KLAS IV – VI

 

DSC00311 DSC00312 DSC00319 DSC00317 DSC00338DSC00326DSC00325DSC00316

 


“ZERÓWKA” ŚWIĘTUJE DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA…

 

271120152849 271120152848 271120152845 271120152844 271120152843 271120152842 271120152841271120152850

 

…I POSZUKUJE ŚLADÓW JESIENI

 

261020152758 261020152766 261020152765 261020152763 261020152762 261020152761 261020152760 261020152759

 


25 XI – KONKURS MATEMATYCZNY “ALFIK”

 

20151125_13542120151125_135457


Rok szkolny 2015 / 2016

rokiem czytelnictwa i matematyki

 

Wstąp do naszej biblioteki i podaj hasło:

„Stare, ale wciąż czytane”,

a otrzymasz ciekawą książkę dla młodzieży, którą czytali Twoi rodzice, starsze rodzeństwo. Jej bohaterowie i ich przygody czekają na Ciebie! Każda książka to niezwykła podróż – wyrusz w nią i Ty!!!

 

ksiazki42_(www.e-gify.pl)

Beata Szkudlarek
Anna Stąsiek
Danuta Domaradzka

 

 20 XI – ZAJĘCIA W KLASIE IIA

 

20151120_09101720151120_09203320151120_09175820151120_091529 20151120_091238 20151120_091205 20151120_091122 20151120_091039


“CO NOWEGO W ZERÓWCE”…

 

271020152771241120152837181120152818191120152819171120152814031120152779271020152772201020152746

261020152757 261020152753 261020152752 261020152754

 

 

161120152809 161120152808 161120152805 161120152804=221020152750 181120152817 181120152816 161120152812

 


 

11 XI – MARCIN FALKOWSKI PODCZAS BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W GDYNI  zdj¦Öcia_1_006

 

zdj¦Öcia_1_002

 

10 XI – APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

101120152790

121120152794

IMG_5899IMG_5933IMG_5940IMG_5914

IMG_5918IMG_5915IMG_5923IMG_5932IMG_5893IMG_5894

IMG_5896IMG_5930

 

 7 XI – WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO

DO PIENIĘŻNA I FROMBORKA

 

Dnia 7 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka do Pieniężna i Fromborka. Zebraliśmy się przed szkołą w sobotę o 8.00, aby wyjechać naszym busem o 8.30. Do Pieniężna jechaliśmy około dwóch godzin, aby na miejscu być około 10.00. Zwiedzaliśmy tam Muzeum Etnograficzne przygotowane przez misjonarzy – Księży Werbistów. Na miejscu zobaczyliśmy rzeczy przywiezione przez misjonarzy z całego świata. W ten sposób jednego dnia byliśmy w Japonii, Indiach, Chinach, Nowej Gwinei, Afryce. Nasza przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała nam o zwyczajach i tradycji danego kraju czy kontynentu. Ciekawe były stroje danego kraju- w Japonii takie kimono kosztuje tyle co dobry samochód. Dowiedzieliśmy się, że w Afryce za kobietę, która ma zostać żoną danego mężczyzny trzeba rodzinie zapłacić świnią, która tam jest bardzo cenna. Ciekawe w Afryce jest porozumiewanie się wystukując na różnych instrumentach określone odgłosy na bębnach. To coś takiego jak nasze telefony komórkowe. W Chinach do niedawna modą były małe stopy u kobiet, dlatego łamano im kości i związywano stopy tak, aby już nie rosły. Takie dziewczynki mogły chodzić tylko na kolanach. Na koniec zakupiliśmy piękne pamiątki. Następnie wyruszyliśmy do Fromborka. Byliśmy zaskoczeni wielkością i pięknem zamku we Fromborku. Na miejscu czekała na nas wspaniała przewodniczka- pani Ania. Na początku byliśmy na seansie w Planetarium. Było to dla wszystkich wspaniałe przeżycie wśród gwiazd i planet. Potem nasza przewodniczka zabrała nas do Katedry we Fromborku, gdzie jest miejsce pochówku Mikołaja Kopernika. Następnie zwiedziliśmy muzeum Jemu poświęcone i poznaliśmy wspaniałe dzieła tego Polaka. Na koniec oczywiście czekała na nas pizza. Najedzeni i weseli wróciliśmy do domu. Już dziś zapraszamy osoby chętne na wycieczkę do Kartuz, która odbędzie się dnia 5 grudnia. Opiekunowie: Irmina Witkiewicz – Rakowska i Danuta Leśniewska.

276 014 021 032 089 098 107 133 135 145 146 147 175 177 209 254 255 262 268 274

KLASA IIA NA WARSZTATACH “PASCAL – CIŚNIENIE,

CZYLI CO SIĘ STANIE Z BALONEM NA KSIĘŻYCU”

 

20151106_081719 20151106_081905   20151106_082130 20151106_082256IMG_5881

… I PODCZAS ZAJĘĆ  Z WYCHOWAWCĄ

 


 

 

REMONT SAL NA PARTERZE W BUDYNKU “B” DOBIEGŁ KOŃCA. NAJMŁODSZE DZIECI BĘDĄ TERAZ UCZYŁY SIĘ I BAWIŁY W PIĘKNYCH, CZYSTYCH POMIESZCZENIACH. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA CIERPLIWOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ.

 

IMG_5711 IMG_5708 IMG_5706 IMG_5700 IMG_5699 IMG_5698 IMG_5695 IMG_5694 IMG_5693 IMG_5692IMG_5691 IMG_5690

 

22 X –  WIZYTA WOLONTARIUSZY

W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT “PROMYK”

 

 

 

IMG_5795 IMG_5799 IMG_5801Szk.-Pdst.-15-22-10-2015

 

 zobacz podziękowanie:

http://sp15gda.pl/wp-content/uploads/2015/08/SAM_5613.jpg

 

 

 

IMG_8199 IMG_8197 IMG_8194

 

 

Jesienny spacer uczniów klasy 5a

z panią Anią Stąsiek. Takie chwile też są ważne…

 

IMG_8190IMG_8192IMG_8202

 

 

13 X – UROCZYSTOŚĆ “NASZYM NAUCZYCIELOM…” 

Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO I ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

DSC00227

DSC00236

IMG_5596

DSC00267

IMG_5597

131020152718

131020152719

IMG_5593

IMG_5618IMG_5612DSC00250

131020152725

IMG_5579DSC00246IMG_5580

 

131020152728

 10 X – WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNO –

KRAJOZNAWCZEGO DO MALBORKA

 

Dnia 10 października 2015 roku odbyła się wycieczka koła turystyczno –krajoznawczego do Malborka. W wycieczce brało udział 19 uczniów z klas – 4a, 4b, 5a, 6a, 6b. Spotkaliśmy się przed szkołą o 9.00 rano, aby o 10.00 jechać już pociągiem do Malborka. Po godzinie byliśmy na miejscu. W Malborku czekała na nas piękna pogoda (16,5°C) i wspaniały przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał nam o historii powstania jednego z największych zamków w Europie oraz zasadach obowiązujących w Zakonie Krzyżackim. Zamek w Malborku zajmuje obszar 22 ha (to tak jak obszar 22 stadionów piłkarskich) i budowano go 130 lat. Okazało się, że Zakon Krzyżacki istnieje do dziś i ma swoją siedzibę we Wiedniu. Zamek zwiedzaliśmy ponad 3 godziny. Najbardziej podobała nam się wystawa bursztynów i broni. Na koniec dzieci zakupiły pamiątki – łuki, miecze czy ozdoby. Zamek został przez naszych uczniów zdobyty. Wycieczka zakończyła się wspólną pizzą. Do domu wróciliśmy o 19.00. Następna wycieczka, do Fromborka i Pieniężna, odbędzie się 7 listopada 2015 roku. Serdecznie zapraszamy.

Opiekunowie: Irmina Witkiewicz- Rakowska i Danuta Leśniewska

042

002

350 346 311 298 257 244 238 212 204 186 162 109 102

353

9 X – Klasa 5a na inauguracji roku akademickiego 2015/2016

Polskiej Akademii Dzieci na Politechnice Gdańskiej

 

 

IMG_8184 IMG_8189IMG_8182

  IMG_8183

 9 X – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

DSC00162 DSC00161 DSC00160 DSC00159 DSC00158 DSC00156 DSC00153

 

 

“Dzień Kreatywnej Pedagogiki”

5.10.2015r. w Europejskim Centrum Solidarności odbył się “Dzień Kreatywnej Pedagogiki”. My też tam byliśmy i znakomicie się bawiliśmy. Pani Ania Stąsiek i Krystyna Baryś  wspólnie z uczniami z klasy VA i spoza szkoły przeprowadziły zajęcia otwarte dla gdańskich nauczycieli “Godzina wychowawcza inaczej” (w załączeniu tabliczka informacyjna).

 

Godzina wychowawcza inaczej SP15

Ulotka

DSC01330 DSC01331 DSC01336 DSC01341 DSC01348 DSC01351

IMG_8181 IMG_8148 IMG_8153 IMG_8175 IMG_8178 IMG_8179

5X – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

ZARZĄD SU W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

Przewodniczący – Bartosz Szydłowski kl.VIb

Wiceprzewodnicząca –  Julia Barsow kl.VIa

Wiceprzewodniczący – Wojciech Miastkowski kl.Va

Przedstawiciele:

Lena Augustenowicz kl.Va

Oriana Kąpińska kl.VIb

Dagmara Kierbedź kl.VIa

Emilia Lisicka kl.Va

Hanna Wilkowska kl.VIa

Jakub Wireński kl.Va

 

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

5 X – MISTRZOSTWA GDAŃSKA W MINI – PIŁCE NOŻNEJ KL. V – VI

I RUNDA ELIMINACYJNA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

“ZERÓWKA”  Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

 

IMG_2932 IMG_2941 IMG_2953 IMG_2959 IMG_2961 IMG_2967 IMG_2974 IMG_2977IMG_3018 IMG_2981 IMG_2999 IMG_3015

I PODCZAS CODZIENNYCH  ZAJĘĆ 

 

IMG_3034 IMG_3038 IMG_3040

IMG_3077

IMG_3041

IMG_3042

IMG_3049

IMG_3075

 

“MEGA KOSTKA”

 

 

DSC01306DSC01312DSC01315DSC01318

DSC01321

DSC01293DSC01324

DSC01304

W poniedziałek 28.09.2015r. uczestnicy zajęć świetlicy profilaktyczno-terapeutycznej, wspólnie z panią Krysią Baryś i Anią Stąsiek zbudowali “Mega kostkę”. Skąd pomysł, jak pracowaliśmy i jak się bawiliśmy, znajdziecie w załączniku: “Mega kostka SP 15 – informacja”.

Mega kostka SP15 -informacja

5.10.2015r. podczas “Dnia Kreatywnej Pedagogiki” w Europejskim Centrum Solidarności pokazaliśmy swój pomysł gdańskim nauczycielom. – “Bank pomysłów”.  W załączeniu pani Krysia i Ania przygotowały przykładowe karty pracy.

Karta 1

Karta 2

Karta 3

Karta 4

 

IMIENINY DZIELNICY ANIOŁKI

 

26.09.2015r. wspólnie z mieszkańcami z dzielnicy Aniołki wyruszyliśmy na spacer po okolicy. Uczestnicy zajęć świetlicy profilaktyczno-terapeutycznej, wspólnie z panią Anią Stąsiek i Krystyną Baryś, na zajęciach  “Przygoda z Piętnastką”, przygotowali kolorowe latawce i “Aniołki na szczęście” z okazji imieniny naszej dzielnicy. Ozdabialiśmy nimi krzewy, płoty, budynek szkolny. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał aniołka z życzeniami. Na zakończenie spaceru nasze latawce poszybowały w górę. Dzięki pomocy rodziców poleciały naprawdę wysoko. 🙂

IMG_5206 DSC01242 DSC01253 DSC01257 DSC01258 DSC01259 DSC01260 DSC01266 DSC01273 DSC01274 DSC01289 IMG_5094

 

25 IX – SPOTKANIE Z PANEM JACKIEM STAROŚCIAKIEM,

AUTOREM KSIĄŻKI “WSPOMNIENIA GDAŃSZCZANINA”

 

IMG_5002

IMG_4982

IMG_4994

IMG_5005

 

KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO TRWA …

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

25 IX – V  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w PIĘTNASTCE

 

Obchody tego dnia organizowała klasa 4a.

Uczniowie po burzliwej dyskusji zdecydowali się zorganizować konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia dla klas IV, V i VI pod chwytliwym hasłem:

DO MNOŻENIA SZYBKO LEĆ,

POTEM CZEKOLADĘ WEŹ.

Jak nietrudno zgadnąć, nagrodą za trzykrotne podanie prawidłowego iloczynu wylosowanych mnożeń była kostka czekolady. Oczywiście, dla osób niemogących / nielubiących czekolady przewidziana była inna nagroda. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże.

 DSC00069 DSC00061 DSC00063 DSC00064

Poza konkursem uczniowie 4a propagowali znajomość tabliczki mnożenia nosząc dumnie na piersiach przykłady trudnych iloczynów.

DSC00068

DSC00065

DSC00066

DSC00067

Dodatkowo uczniowie klas IV mogli popisać się zdolnościami poetyckimi i przygotować do gazetki wierszyki na temat tabliczki mnożenia.

Oto niektóre pomysły:

 

Tabliczka mnożenia nie jest do jedzenia,

ale przy matmie na czekoladę mam chęć,

pięć razy pięć dwadzieścia pięć.

Gdy o apetyt spytałam Zosię

Ona mi na to, że sześć razy osiem

to czterdzieści osiem.

Kasia ma dużą ochotę na sery

sześć razy cztery dwadzieścia cztery.

I teraz w kiszkach nam gra

sześć razy siedem czterdzieści dwa.

                                                  Agata Ossowska IV b

Gdy przez trzy pomnożysz siedem

wtedy szybko chwytaj kredę

bo to już dwadzieścia jeden.

A z siódemką jak z piosenką

gdy ich razem siedem będzie

to czterdzieści dziewięć

usiądzie jak na grzędzie.

Gdy w głowie pustka nie lada

to wiedz, że sześć razy sześć

to trzydzieści sześć.

                                                  Maja Więcek IV a

Pałac Młodzieży dzisiaj gra

i każdy to zna

sześć razy siedem to czterdzieści dwa.

                                                  Zuzia Skwiot IV a

 

DZIECI Z “ZERÓWKI” POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO

NA ZAJĘCIACH PROWADZONYCH PRZEZ  STRAŻ MIEJSKĄ

 

IMG_2837 IMG_2822IMG_2839IMG_2865 IMG_2840 IMG_2843 IMG_2844 IMG_2845 IMG_2848 IMG_2849 IMG_2856 IMG_2859


 

KANDYDACI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

    Z KLASY VA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

LENA AUGUSTENOWICZ

SAMSUNG CAMERA PICTURES

ANNA KRYSZTOFIAK

 

 

 

 

 

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

EMILIA LISICKA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

WOJCIECH MIASTKOWSKI

SAMSUNG CAMERA PICTURES

JAKUB WIREŃSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Z KLASY VIA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

HANNA WILKOWSKA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

DAGMARA KIERBEDŹ

 

 

 

 

 

 

 

 

001

JULIA BARSOW

 

 

 Z KLASY VIB

SAMSUNG CAMERA PICTURES

ORIANA KĄPIŃSKA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

KONRAD MODRZYŃSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

BARTOSZ SZYDŁOWSKI

 


 

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLAS II

 

IMG_4905 IMG_4910 IMG_4909

IMG_4908 IMG_4907 IMG_4906

 


 

 

p.Starościak

 

25 IX  ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE

Z PANEM JACKIEM STAROŚCIAKIEM

 

 

W piątek 25 września o godzinie 18.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Jackiem Starościakiem, gościem specjalnym pierwszego dnia imieninowych obchodów dzielnicy Aniołki.

Pan Jacek Starościak to pierwszy po przemianach demokratycznych prezydent Miasta Gdańska, były konsul generalny RP w Londynie, absolwent „Piętnastki”, wieloletni mieszkaniec, znawca i wielbiciel dzielnicy Aniołki.

W bieżącym roku wydał książkę „Wspomnienia gdańszczanina”, której pierwsza część zatytułowana została „Jestem z Aniołków”. Spotkanie będzie autorską opowieścią o historii dzielnicy, miejscach i zamieszkujących ją ludziach. Słowom towarzyszyć będzie bogata dokumentacja zdjęciowa.

 


 

 

 12 IX – DZIEŃ OTWARTY RADY MIASTA GDAŃSKA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 


Wycieczka Koła Turystycznego do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie

 

Dnia 5 września 2015 roku odbyła się pierwsza wycieczka Koła Turystycznego do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. W wycieczce uczestniczyło 15 uczniów z klas: 4a, 5a, 5b, 6a i 6b.

Pogoda była wspaniała. Na początku czekała nas godzinna podróż do Oliwy. Potem weszliśmy na teren ZOO i zobaczyliśmy przepiękne foki. Nadjechała ciuchcia i czekała nas wspaniała podróż po ZOO z fachowym i żartobliwym komentarzem naszego kierowcy. Po godzinnej przejażdżce udaliśmy się do Małego ZOO, gdzie same dzieci otrzymały gałązki z listkami w celu dokarmiania kóz. Radość wszystkich dzieci była ogromna.Następnie udaliśmy się pieszo po ZOO, a tam czekały na nas żyrafy, kolorowe ptaki, kangury, gepardy, antylopy, wilki czy małpy. Niektóre osoby zdecydowały się jeszcze na zabawę w Parku Linowym z Panią Irminą, a pozostali uczniowie pod opieką p. Leśniewskiej udali się na lody. Cała wycieczka zakończyła się o 16.00. Na twarzach uczniów widać było radość i zmęczenie. Wycieczka udała się. Już dziś informuję, że następna wycieczka odbędzie się na początku października do Labiryntu Kukurydzy w Blizinach. Zapraszamy. Opiekunowie – p. Irmina Witkiewicz-Rakowska i Danuta Leśniewska.

 

038 010 181 179 177 173 158 132 126 101 093 091 089 087 082092 068 061 046 045

 


 

tablica roz roku

 

IMG_4802 IMG_4807 IMG_4811 IMG_4812

Back to Top