Rok szkolny 2016/2017 IV-VI


Nowy harmonogram pracy Animatora Sportu

 

W piątek 25.08.2017 r. w godz. 7.00 – 10.00

Pon -Śr (28.08 – 30.08.2017 r.) 7.00 – 9.00 i 12.00 – 20.00

Czwartek 31.08.2017 r. – 7.00 – 20.00

 


Download (PDF, 930KB)


Ostatni tydzień półkolonii wymagał od nas wskazania się kreatywnością, elastycznością i pomysłowością gdyż pogoda nas nie rozpieszczala. Ale my się deszczu nie boimy i na złą pogodę też coś poradzimy 😊 Byliśmy w Papugarni, na kręgach w MK Bowling, Parku zabaw Honolulu i KFC.  Był też Experyment w Gdyni, Kino i warsztaty pizzy z degustacją w Trattoria La Cantina. Także moc atrakcji i zabawy. Do zobaczenia za rok 😊

 


Pierwszy tydzień Akcji Lato w SP 15 już za nami. Tradycyjnie nasze półkolonie zaczęliśmy od zabaw integracyjnych oraz omówienia zasad i wykonania wspólnego plakatu. Następnie przyszedł czas na wyjście. W ubiegłym roku mieliśmy okazję dzięki uprzejmości SP27 skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Tym razem odwiedziliśmy prawdziwą krainę wspinaczki „FunClimb”, w której mogliśmy spróbować naszych sił na różnorodnych, kolorowych trasach.Kolejnego dnia po wspólnym śniadanku i zabawach udaliśmy się do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie odbyliśmy daleką, wakacyjną podróż po świecie. Najpierw podziwialiśmy łodzie z różnych kontynentów, po czym przeszliśmy do salki warsztatowej, w której wykonaliśmy swoje małe łódki oraz pióropusze indiańskie. Śmiechu było co niemiara.

W środę nastał długo wyczekiwany przez wszystkich poranek, bowiem we wtorek nasi opiekunowie poinformowali nas, że pójdziemy do kina na najnowszą odsłonę filmu o przygodach sympatycznych Minionków. Razem z Gru i Dru mali bohaterowie rozbawili nas do łez. Po południu czekały na nas zabawy podwórkowe, w które bawili się pewnie i nasi rodzice. Skakaliśmy na gumie, bawiliśmy się w klasy i kapsle oraz cymbergaja, były skakanki i piłki.

Czwartkowy dzień rozpoczęliśmy od wyjścia do świata trampolin, czyli JumpCity. Po godzinnych zajęciach pod okiem miłych instruktorów wyszliśmy nieźle zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, a to był dopiero początek dnia! Z JumpCity pojechaliśmy autobusem do Parku Reagana, gdzie mogliśmy się pobawić na wielkim placu zabaw. Pogoda tego dnia nam wyjątkowo dopisywała, dlatego za kolejny cel naszego wyjścia obraliśmy plażę w Brzeźnie. Była zatem okazja do pomoczenia nóg, pobawienia się w piasku, pogrania w piłkę oraz piknikowania. Tego dnia wróciliśmy do szkoły naprawdę „wypompowani” 😀

Ostatni dzień naszej tygodniowej przygody także był pełen ruchu i zabawy. Poranek rozpoczęliśmy od spacerku do galerii Metropolia, w której czekał na nas prawie na wyłączność duży park rozrywki „Honolulu”. Po dwóch godzinach harców wyszliśmy stamtąd równie zmęczeni jak po JumpCity. Na szczęście pani Magda z panem Krzysiem przygotowali dla nas na zakończenie mały i  słodki poczęstunek, którym szybko mogliśmy się posilić. Po wyjściu z galerii zabrali nas także na pyszne lody. Ładna pogoda sprawiła, że ostatnie chwile naszych półkolonii spędziliśmy na boisku szkolnym i placu zabaw. Zgodnie stwierdziliśmy, że nie było ani chwili na nudę i już nie możemy się doczekać kolejnych tygodni!

Kolejny tydzień był również pełen emocji. Naszą przygodę zaczęliśmy wyprawą tramwajem wodnym na Westerplatte, gdzie przy świetnej pogodzie bawiliśmy się na plaży. Oczywiście były też lody i pamiątki. Po tak wyczerpującym dniu przyszedł czas na trochę spokojniejszy dzień. We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Historycznego na warsztaty “Kaper – w świecie morskich rozbójników”.  Rozbójnik Maciej zabrał nas w świat morskich przygód i rozbójnickich wypraw, dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego piraci nosili opaski na oku.

W środę wybraliśmy się na Stadion Energa, gdzie po intensywnym zwiedzaniu spotkaliśmy kapitana naszej drużyny – Lechii Gdańsk i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejny dzień również przyniósł nowe doświadczenia. Wybraliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności na warsztaty “Lato w stoczni-  stocznia na horyzoncie”. Po grze terenowej udaliśmy się na plac zabaw, a po powrocie do szkoły czekał na nas pyszny poczęstunek. Półkolonię zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

 

   


Program półkolonii w SP15 w Gdańsku

Download (PDF, 125KB)

Na półkolonię zabieramy ze sobą:

  • legitymację szkolną
  • jedzenie i picie
  • kurtkę przeciwdeszczową
  • kapcie na zmianę oraz dobre humory 🙂

Szanowni Rodzice

Serdecznie dziękuję za współpracę, życzliwość i wsparcie w działaniach które przeprowadziliśmy w roku szkolnym 2016/2017. Wspólnie zorganizowaliśmy wiele akcji charytatywnych i ciekawych projektów. W imieniu pracowników Szkoły Podstawowej nr 15 życzę Państwu i naszym uczniom słonecznych, atrakcyjnych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia 4 września 2017 r.

Dyrektor

Bożena Kierończyk


 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 


Naszedł czas podsumowania pracy za rok szkolny 2016/2017

Dnia 22 czerwca odbył się apel, na którym pani dyrektor B. Kierończyk wręczyła nagrodę Dyrektora SP nr 15 uczniowi z kl. V a Antoine Tyborskiemu za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką kulturę osobistą i “postawę dżentelmena”. Klasa V b otrzymała nagrodę za najwyższą średnią ocen wśród klas IV – VI. Natomiast Antonina Jasińska z kl. VI a otrzymała nagrodę za najlepszą średnią ocen (6,0).
Nauczyciele wręczyli też nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych, sportowych i za działalność na rzecz szkoły (Samorząd Uczniowski) oraz za działalność na rzecz środowiska lokalnego (koło Caritas).
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do aktywnej pracy w przyszłym roku szkolnym

 


“Żywa lekcja historii” – czasy Babilonu, starożytnej Grecji i Rzymu

 


Informacja dla Rodziców

ŚRODA 21.06.2017  godz. 8.00 – 11.30

Zajęcia z wychowawcą

9.00- KERIN klasy 0-3

10.00 – KERIN klasy 4-6

Obiad – klasy 0-3 – 11.15

              klasy 4-6 – 11.30

 

CZWARTEK 22.06.2017 godz. 8.00- 11.00

Zajęcia z wychowawcą

9.00 Msza Św.

10.00 apel podsumowujący( na boisku )

Obiad:  klasy 0-3 – 10.45

              klasy 4-6 – 11.00

PIĄTEK 23.06.2017

9.00 klasa 6a – sala gimnastyczna

10.00 klasy 1-5 – sale lekcyjne

10.30 klasa 0 a – sala gimnastyczna


DNIA 19.06.2017R. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ODEBRALI W ECS NAGRODY 8 EDYCJI ”MARATONU CZYTELNICZEGO”.

A.TYBORSKI I M.LENTKA  – FINALIŚCI

K.BUDA, A.JASIŃSKA ,P.SZULC – WYRÓŻNIENI

GRATULUJEMY CAŁEJ PIĄTCE I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PRZYSZŁYM ROKU. 


SAMORZĄD   SZKOLNY  DZIĘKUJE WSZYSTKIM , KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI ”GÓRA GROSZA”.

ZEBRALIŚMY 46 KG NA SUMĘ 434 ZŁ.

?;


W ramach projektu realizowanego we współpracy z GCPU pani Dorota Młynarczyk wraz ze swoimi podopiecznymi zrobili makietę średniowiecznego grodu. Brawo i gratulujemy


Dnia 14 czerwca dzieci z kl. 0 a wybrały się do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego do Zakładu Prewencji i Dydaktyki.
Na spotkaniu uczyły się prawidłowo myć ręce i udzielać pierwszej pomocy. Usłyszały też jak bije serce, Wszystko to odbywało się pod nadzorem Pana Krzysztofa Flisa.
Bardzo dziękujemy Pani Agacie Klaman za pouczającą lekcję
😀i zorganizowanie warsztatów . 


Klasa 0 miała bardzo ciekawą wycieczkę – pojechaliśmy do “Krzywego domu” w Szymbarku.
Atrakcji było co niemiara. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci do Gdańska. 


Nocowanie w szkole klasy 6a : 2-3 czerwca 2017r.. Najpierw była wspólna kolacja, potem nocne podchody (żeby spalić zbędne kalorie i dotlenić się przed spaniem), następnie dyskoteka, wspólne zabawy i… bawiliśmy się do białego rana. Najwytrwalsi doczekali godziny 4.10. Rano humory nadal dopisywały…  


Dzień Dziecka  w klasie VIa, klasowy piknik w Sopocie i spacer plażą do Jelitkowa


8 czerwca 2017 klasa 6a pod opieką p. Anny Stąsiek i p. Danuty Leśniewskiej pojechała na klasową wycieczkę do rezerwatu Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej. Była to nagroda za wygraną w konkursie przyrodniczym. Pogoda i humory jak zwykle dopisały.

 


 “Piknik Rodzinny 15-stki”
Pogoda i nastroje dziś nam dopisały w trakcie pikniku rodzinnego.
Od samego rana na szkolnym boisku dla dzieci, rodziców i przygotowane były różne stanowiska: “Lewy w akcji”, “Olimpijski spokój”, “Sztuka odżywiania się”, “Memory games”, “Tangramowa bajka”, “Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, “Krzyżówka profilaktyczna”, “Ruchomy cel”, “Bezpieczny na drodze”. Rodzice przygotowali poczęstunek.
Sportowe międzyklasowe konkurencje prowadził pan Tadeusz W.
W zawodach brali udział uczniowie ze swoim rodzicami. Była też loteria fantowa – każdy los wygrywał 🙂

 


Zapraszamy Rodziców naszych przyszłych uczniów na spotkanie

21 czerwca 2017 r. godz. 17.00 .


Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

“Wesołe nutki”.

Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs piosenki dziecięcej “Wesołe nutki”. Wzięli w nim udział młodzi artyści z wrzeszczańskich szkół :SP17, SP52, SP24, SP27, SP15 ira Empire Music School .

Panowała miła i rodzinna atmosfera.


31.05.2017 -NASZA UCZENNICA ZUZANNA KUNDZIENKO Z KLASY VI A  OTRZYMAŁA WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE ,, MOJA POMORSKA RODZINA ,,

GRATULUJEMY.


,, WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ ORAZ WYPEŁNIJ SWOJĄ SZAFĘ RADOŚCIĄ,, -29.05.2017 ZORGANIZOWANE PRZEZ P. PEDAGOG I BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ Z SAMORZĄDEM SZKOLNYM.   

 


zapisy już od 6 czerwca 2017 r. w sekretariacie szkoły

 

Dostępne turnusy :

3.07.2017 – 7.07.2017

10.07.2017 – 14.07.2017

17.07.2017 – 21.07.2017

24.07.2017 – 28.07.2017

 

Zapraszamy.


W piątek 26 maja uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą Anną Stąsiek zorganizowali dla dzieci ze świetlicy szkolnej gry i zabawy pod hasłem „Starszy pomaga młodszemu”. Każdy szóstoklasista zaopiekował się młodszym  uczniem i przez prawie 2 godziny bawili się.  Chodziło też o to, aby starsi uczniowie przekonali się, jak trudno opiekować się i wymyślać zabawy młodszym dzieciom. Wybór dnia nie był przypadkowy €“ 26 maja €“ Dzień Matki .

Dziękujemy wszystkim Mamom i Tatusiom za miłość, cierpliwość, opiekę i uatrakcyjnianie każdego dnia.


Bałtycki Festiwal Nauki

 


“Dzień Matki” w oddziale przedszkolnym


W dniu 18 maja poczet sztandarowy pod pomnikiem gen. Stanisława Maczka upamiętnił Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie 1939-1945.

 


Finał programu profilaktyczo-edukacyjnego

“Gdzie przemoc i nuda- tam się nic nie uda”


12 maja wzieliśmy udział w uroczystości z okazji 82 rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.


 W dniu 8 maja nasz poczet sztandarowy reprezentował szkołę na uroczystości z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej


“W zdrowym ciele zdrowy duch, Vb lubi ruch” 😉


16 maja 2017 -warsztaty o tym, jak przeciwdziałać przemocy . Zajęcia w klasach piątych i szóstej prowadzą studentki GUMedu z Wydziału Nauk o Zdrowiu ,kierunek Psychologia. Dziękujemy za ciekawe i bardzo pouczające warsztaty.


EDUFUN w klasie IIIa – na ostatnich zajęciach w bieżacym roku szkolnym uczniowie “zmierzyli się” z  prądem elektrycznym.12. 05 17 R. W  NASZYM  SZKOLNYM  OGRÓDKU DZIAŁALI  OGRODNICY – POMOCNICY.
ZASADZILIŚMY CYPRYSY  I  TUJE


Podziękowanie od organizatorów Gdańskich Dni Unii  Europejskiej


Gdańskie Dni Unii Europejskiej
Pomimo zimna w naszym namiocie panowała gorąca atmosfera.

Szkoła Podstawowa nr 15 prezentowała – Cypr. Dla zwiedzających przygotowaliśmy informacje o zwyczajach panujących na Cyprze, wiadomości o faunie i florze oraz ciekawostki architektoniczne. Największą popularnością cieszyły się przysmaki cypryjskie, a szczególnie ciasto – baklawa.
Nasze stoisko odwiedzili włodarze Miasta Gdańska.

Panu Prezydentowi Adamowiczowi bardzo smakowała baklawa

Na koniec Gdańskich Dni Unii Europejskich wszyscy Gdańszczanie zaśpiewali “Odę do Radości” .

  

   

        

 

     

 


“Wiwat Maj”

Dziś Piętnastka uroczystym apelem przygotowanym przez klasę Va i koncertem p. Leszka Boliboka uczciła święta majowe: Świeto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3-Maja.


Zapraszamy na FANPAGE naszej szkoły :

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-15-Gda%C5%84sk-1891855984417477/?fref=ts


PO RAZ KOLEJNY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM , KTÓRZY WŁĄCZYLI  SIĘ DO AKCJI POMOCY DLA DZIECI W AFRYCE.
TYM RAZEM ZBIERALIŚMY PRZYBORY PAPIERNICZE I SZKOLNE- DZIĘKUJEMY.

?;

?;


JUŻ NIEDŁUGO ZACZYNAMY “ROWEROWY MAJ” –

dla najlepszych czekają nagrody !!!!!!

Rowerowy Maj także u nas!

123 gdańskie szkoły i przedszkola, a wśród nich nasza szkoła weźmie udział w czwartej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Już od 4 maja zachęcamy naszych uczniów do docierania do szkoły na rowerach, hulajnogach i rolkach.

Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na wszystkich tych trzech poziomach. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie.

W Rowerowym Maju inspirujemy dzieci również  przykładem wybitnych postaci, które nas wspierają. W ubiegłym roku honorowym ambasadorem kampanii był żeglarz olimpijczyk Piotr Myszka. W tym roku pałeczkę przejęła od niego triatlonistka i  blogerka Natalia Wodyńska-Stosik.

Nasza szkoła rywalizuje w kategorii szkoły małej o nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy zł. ufundowaną przez Prezydenta Gdańska. Klasa o najwyższej frekwencji rowerowej w skali miasta pojedzie na wycieczkę ufundowaną przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną. Nagrody dla pozostałych klas ufundowali partnerzy kampanii – centra nauki i rozrywki, a nagrody indywidualne trafią do najbardziej aktywnych uczestników.

Link do strony z nagrodami: http://www.rowerowygdansk.pl/start,163,217.html

Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do 153 tysięcy potencjalnych uczestników w 2017 roku. W czwartej edycji kampanii udział weźmie 401 szkół i przedszkoli z 21 miast i gmin: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Żukowo, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański oraz Cedry Wielkie.

Tegoroczną edycję kampanii podczas gdańskich targów BIKE FESTIWAL zainaugurował Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak, mówiąc, że w Gdańsku zaczynają się inicjatywy małe i duże. – Rowerowy Maj jest taką małą, ale dużą rzeczą. Pomysł na Rowerowy Maj jest bardzo prosty w swej istocie, a budzi wielkie emocje.

 

 


EduFun w klasie IIIa

“Niesamowite budowle”


Bardzo dziękujemy organizatorom za docenienie zaangażowania społeczności Piętnastki w akcję “Opatrunek na ratunek”.


Święto Szkoły

Jak co roku obchodzimy Urodziny naszej szkoły, która funkcjonuje od 22 kwietnia 1945r.Tym razem w nawiązaniu do inicjatywy Samorządu Uczniowskiego – Dni Kolorów- pod hasłem “Doktor Urszula bawi się z nami kolorami”. Każda klasa przygotowała stanowisko edukacyjne. Kreatywności naszym uczniom i nauczycielom nie brakuje

   


“Paczuszka dla staruszka”

Szkole Koło Caritas z SP15 pamięta o starszych osobach z dzielnicy Aniołki i wraz z opiekunami p. Iwoną Jarzembską i ks. Łukaszem Kopczyńskim wybrali się drogich seniorów .

 


 

UWAGA RODZICE!!!!

Poniżej podajemy  informacje dot. rekrutacji do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańsk

Rekrutacja do klasy pierwszej

Harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej – 

Download (PDF, 558KB)

Zasady rekrutacji 

Download (PDF, 2.11MB)

Wniosek o kontynuowanie nauki w klasie pierwszej

Download (PDF, 283KB)

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego 

Download (PDF, 558KB)

Zasady rekrutacji

Download (PDF, 2.11MB)

Wniosek o kontynuowanie nauki w oddziale przedszkolnym

Download (PDF, 276KB)


EduFun “Eliksiry alchemika”

 


Zapraszamy do wzięcia udziału

w nowej akcji charytatywnej  studentów GUM-edu

Uczniowie Piętnastki, ich Rodzice oraz wszyscy sympatycy szkoły

zawsze biorą czynny udział w zbiórkach dlatego gorąco zachęcamy 🙂


“Zerówka” przypomniała o zbliżających się świętach Wielkanocnych. Dziękujemy za piękne przedstawienie “Wydmuszki- leniuszki”🐣🐣🐇

 


5 A przygotowuje się do kolejnych urodzin naszej szkoły 


“Wrzeszczański Mistrz Ortografii”

Dziś w Sp15 odbył się konkurs “Wrzeszczański Mistrz Ortografii”.

Uczniów przywitała p. Dyrektor Bożena Kierończyk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy .


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję

“Opatrunek na ratunek”


POLA NADZIEI NA POMORZU 2017

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. wolontariusze z naszej szkoły już po raz 15. wzięli udział w akcji „Pola Nadziei”. Pomimo zmiennej pogody wszyscy, którzy się zgłosili (uczniowie klas 0-VI), stawili się radośni, pełni zaangażowania i entuzjazmu. Ubrani w żółte koszulki prosiliśmy o wsparcie dla hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, rozdawaliśmy ulotki informacyjne i wręczaliśmy żonkile- symbole tej akcji. Do pomocy włączyli się również Rodzice naszych wspaniałych małych i większych wolontariuszy a nawet nasi byli uczniowie. Ich postawa i przykład są bezcenne.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli nas uśmiechem

oraz dobrym życzliwym słowem i gestem

Renata Sabiniewicz


Pomorskie Hospicjum dla Dzieci ,Sztafeta Nadziei i Judocy
Wśród młodych judoków Hubert z klasy 5b.

Back to Top