Rok szkolny 2016/2017 IX – III

Ia – “Klasowy konkursu czytania”


Mecz Lechia Gdańsk- Zagłębie Lublin

 


“WARSZTATY HUMANISTYCZNE 15-stki”

Na warsztatach uczymy się poprzez zabawę. Ważne są dla nas nasze relacje oraz praca w grupie. Poznajemy zwyczaje codziennego życia ludzi pierwotnych. Na zajęciach wyrabialiśmy samodzielnie misy z masy solnej, próbowaliśmy mielić ziarno na mąkę w kuchennych moździerzach. Tym razem piekliśmy drożdżowe bułeczki. 


Wojewódzki Konkurs “Matematyka dla Każdego”

Dnia 27 marca uczniowie z klas IV b i V b udali się do Szkoły Podstawowej nr 24, gdzie wzięli udział w już IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, uczęszczających do klas integracyjnych. Na wyniki musimy poczekać do 11 kwietnia, kiedy wybieramy się na uroczysty finał konkursu.
Trzymajmy kciuki za naszych uczniów !


Wizyta dzieci z Hamburga i SP15 u Prezydenta

Pełna relacja  kliknij tutaj: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Uczniowie-z-Hamburga-zachwyceni-Gdanskiem-Co-im-sie-tak-spodobalo,a,74218

 


Mecz towarzyski 😀😀😀. Wszyscy kibicują i bawią się 😁


“Matematyczne umysły 15-stki”
Dla tych uczniów matematyka wcale nie jest straszna. Z przyjemnością rozwiązują łamigłówki i zagadki matematyczne 😃 Trzymamy kciuki


Dziś wyjątkowe święto w SP 15 😁😁.

Po raz drugi gościmy przyjaciół z Hamburga.

 


Zakład Anatomii i Neurobiologii GUMed zorganizował 20 marca 2017 r. w ramach „Dni Mózgu 2017” zajęcia dla dzieci klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 15 im. dr Urszuli Mroczkiewicz. Spotkanie odbyło się pod patronatem Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Anatomicznego. Uczestników przywitał prof. Janusz Moryś, kierownik Katedry Anatomii. Uczniowie wysłuchali wykładu monograficznego dr. Sławomira Wójcika pt. „Tajemnice neuronów – czyli co się dzieje w mózgu”. Wzięli także udział w warsztatach, podczas których poznawali budowę mózgowia, a w pracowni wirtualnej rzeczywistości, pod opieką mgr Natalii Melki, mieli okazję zobaczyć jak zbudowane jest ludzkie ciało. Podsumowaniem warsztatów był konkurs wiedzy o anatomii człowieka. Najlepszą w konkursie okazała się klasa V B, której wychowawczynią jest Irmina Witkiewicz.

Oferta stanowiła ciekawe uzupełnienie zajęć z przyrody oraz była okazją dla młodzieży na zapoznanie się z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.


Złap bakcyla czytania”

w ramach warsztatów czytelniczych dla klas II-VI


W poniedziałek 20 marca na zaproszenie pracowników Straży Miejskiej pojechaliśmy do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Najpierw wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na temat ptaków. Powtórzyliśmy budowę ptaków, rozpoznawaliśmy je na zdjęciach, porównywaliśmy dzioby, nogi, pióra i jaja różnych ptaków. Dowiedzieliśmy się, dlaczego ptaki mogą latać. Trzymaliśmy w rękach czaszkę ptaka i ssaka i porównywaliśmy ich ciężar. Na końcu spotkania z panią pracującą w zoo wszyscy mieliśmy okazję i przyjemność pogłaskać świnkę morską.

Po zajęciach wybraliśmy się na spacer po terenie ogrodu zoologicznego, aby zobaczyć zwierzęta tam mieszkające. Nie wszystkie z nich wyszły już na dwór, ale te, które spotkaliśmy były nami wyraźnie zainteresowane. Prawdopodobnie dlatego, że na razie nie odwiedza je zbyt wiele osób. Dłużej zatrzymaliśmy się przy lwach, które podeszły do nas bardzo blisko. Z zazdrością podziwialiśmy zwinność małp. Podobały się nam też śmieszne surykatki.

Właśnie tam w pięknym otoczeniu pożegnaliśmy astronomiczną zimę i powitaliśmy wiosnę! Wycieczka była jak zwykle udana, aż szkoda było tak szybko wracać do szkoły.

Klasy: III A i III B


W dniu 21.03.2017r. dzieci z 0a i kl.Ia pożegnały zimę, a powitały wiosnę.

 


 W niedzielny wieczór wybraliśmy się z uczniami i ich rodzicami na stadion Energa Gdańsk aby wspierać piłkarzy Lechii w meczu z Legią Warszawa. Nasza 35 osobowa grupa przyczyniła się do pobicia rekordu frekwencji gdańskiej areny, która dotąd wynosiła 36500 a na ostatnim meczu było nas ponad 37000. Niestety Lechia przegrała 2-1, ale my wiemy, że raz się wygrywa a raz przegrywa. Najważniejsza jest dobra zabawa i wspólnie spędzony czas!


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ŚWIĘTOWALIŚMY NA WESOŁO – W PIŻAMKACH

 


CO TYDZIEŃ W CZWARTEK SPOTYKAMY SIĘ W CZYTELNI NA ZAJĘCIACH DECOUPAGE – GRATULUJEMY TALENTU


Wycieczka Koła Turystyczno –Krajoznawczego do Bydgoszczy

Dnia 18 marca 2017 roku odbyła się wycieczka Koła Turystyczno-Krajoznawczego do Bydgoszczy. Podróż pociągiem trwała tylko 1,5 godziny. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Na początku uczestniczyliśmy w warsztatach, w których sami wykonaliśmy swoje mydło. Następnie przewodnik oprowadził nas po muzeum, gdzie dowiedzieliśmy się, że w dawnych czasach raczej nie przestrzegano zasad higieny osobistej,a niektórzy nie używali mydła nawet przez całe życie. Ciekawe były eksponaty z lat 50-tych czy 80-tych, gdy brakowało nawet papieru toaletowego. Na wystawie mogliśmy zobaczyć pralkę Franię czy tarkę, którą używały nasze babcie czy papier toaletowy z lat 80-tych. Na koniec wszyscy zakupiliśmy pięknie pachnące mydełka oraz otrzymaliśmy mydło, które sami wykonaliśmy. Następnie udaliśmy się na słodkie warsztaty – sami tworzyliśmy kolorowe lizaki. Były naprawdę smaczne.
Po warsztatach czekała na nas Pani przewodnik i odbyliśmy spacer po Bydgoszczy. Bardzo ciekawe było Muzeum Leona Wyczółkowskiego, który wszystkie swoje dzieła podarował miastu Bydgoszcz. Miasto położone jest nad rzeką Brdą i przecinają liczne kanały, co nadaje miastu niesamowity charakter. Cała wycieczka zakończyła się wspólnym, ciepłym posiłkiem.
Na następną wycieczkę zapraszamy dnia 22 kwietnia 2017 roku do Gniewu i Pelplina.

Opiekunowie: Danuta Leśniewska i Irmina Witkiewicz- Rakowska

 


Klasa VI a dzielnie rozwija swoje talenty na lekcji techniki pod czujnym okiem pani Ani Franceson. A może to przyszli artyści plastycy, albo może krawcy/krawcowe ??? W przyszłości każdy na pewno niejeden guzik przyszyje 😁


 Dzień Otwarty w Sp15

Dziś w naszej szkole był “Dzień otwarty”. Odwiedziło nas sporo gości  .

Przyszłoroczni kandydaci do klas zerowych i pierwszych z ochotą brali udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli.

  

Teatr Piętnastki zaprezentował wiersze Tuwima w nowej odsłonie 🙂

Nasi uczniowie wraz z uczniami ze Szkoły Muzycznej Yamaha mieli również okazje zaprezentować swój talent. 

Wszyscy artyści zostali nagrodzeni brawami . 

Oczywiście było również na sportowo.


W ubiegłym tygodniu czwórka chłopców z naszej szkoły: Adrian Gmiński i Igor Koseda z kl. 2 a, Marcel Aleksandrowicz z kl. 3 a i Jacek Siemieniuk z kl. 4 b wzięli udział w nagrywaniu zapowiedzi przedmeczowej razem z piłkarzami Lechii Gdańsk.  W dniu jutrzejszym ponad 30 osobowa grupa uczniów i rodziców z naszej szkoły wybiera się na ten mecz , żeby dopingować naszą drużynę w starciu z Mistrzami Polski.

 Dziś w naszej Piętnastce króluje kolor żółty 😊


Oto nasz konkursowy dinozaur wykonany przez

Ksawerego Gawryszewskiego pod opieką wychowawcy świetlicy

Krystyny Bojanowskiej


TAK  ŚWIĘTOWALIŚMY  8  MARCA –  DZIEŃ KOBIET   W  NASZEJ SZKOLE


„Bieg po zdrowie” – krajowy program edukacyjny o tematyce antynikotynowej kierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych jest realizowany w SP-15.


 “Trzymaj formę”

W ramach programu zdrowotnego uczniowie w świetlicy terapeutycznej.


Koncert

 


Przygotowania do  Dnia Kobiet w SP15


6.03.2017 r.

Szkolne eliminacje konkursu matematycznego “Muszelka 2017”


Zapraszamy na FANPAGE naszej szkoły :

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-15-Gda%C5%84sk-1891855984417477/?fref=ts


Spotkanie z EduFun “Jak powstaje plastelina”

 


 

Zachęcamy  Rodziców do zapoznania się z informacjami dotyczącymi nowej sieci szkół.

Kliknij tutajhttp://www.gdansk.pl/wiadomosci/Jak-bedzie-wygladac-nowa-siec-przedszkoli-i-szkol-w-Gdansku-Przygotowania-wdrozenie-dane-i-fakty,a,71311


 

Tutaj znajdziecie informację na temat kolejnej edycji

“Budżetu obywatelskiego”: https://gdansk.budzet-obywatelski.org/


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W DNIACH 6,7,8 MARCA 2017

„IDŹCIE  I  GŁOŚCIE”

ZAJĘCIA W SZKOLE W TYCH DNIACH W GODZINACH 8.00 – 12.30

 

REKOLEKCJE W KOŚCIELE:

I GRUPA ( KLASY 0-2) – 8.15 – 9.30

II GRUPA (KLASY 3-4) – 9.45 – 11.00

III GRUPA (KLASY 5-6) – 11.15 – 12.30

SZCZEGÓŁOWY PLAN ZAJĘĆ DLA KLAS PODAJE WYCHOWAWCA

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPEWNIA OPIEKĘ W GODZINACH 7.00- 17.00


W ramach akcji” Pomorze dla Syrii” społeczność SP- 15 poruszona ogromem tragedii dzieci syryjskich postanowiła zorganizować pomoc na miarę swoich możliwości. Zbieraliśmy książeczki, kolorowanki i kredki dla najmłodszych Syryjczyków.

Dziękujemy serdecznie za zrozumienie i hojność wszystkim osobom, które włączyły się do naszej akcji, a w szczególności naszym niezawodnym Rodzicom bez których nie osiągnęlibyśmy sukcesu.


Tak Piętnastka kibicowała biało- zielonym na meczu z Cracovią

   

 


Uczniowie klasy 5a na lekcjach języka polskiego wykonywali w 3 grupach makiety Placu Broni. Pracowali bardzo zgodnie a efekty można zobaczyć w sali nr 12.

 


Tłusty czwartek z Lechią Gdańsk

W czwartkowy poranek Gino Van Kessel i Karol Fila odwiedzili naszą szkołę.
Wszyscy przygotowaliśmy się i powitaliśmy gości w biało- zielonych barwach.

 Uczniowie klasy 6a na lekcję języka polskiego przygotowywali makiety wyspy na podstawie
lektury „Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej.
Efekty ich pracy można podziwiać w sali nr 2.
Zapraszamy!
 
 

Uczniowie klasy 6a podczas wykonywania pracy konkursowej o patronie naszej ulicy

o Marianie Smoluchowskim.


Konkursowe maski karnawałowe wykonane prze uczniów świetlicy szkolnej.


Bal karnawałowy klasy 0-III

 


Kolejny kolor w SP15 – szary

Zgodnie z aurą – następnym  kolorem był szary, ale my się szarości nie boimy i z uśmiechem ją  nosimy.


 Zajęcia w klasie IIIa

Fantastyczne obwody elektryczne- zajęcia z EDUFUN

 


DNIA  14.02  W NASZEJ SZKOLE ŚWIĘTOWALIŚMY WALENTYNKI.  BYŁY ŻYCZENIA ,PREZENCIKI , KRÓTKIE WIERSZYKI.
POCZTĘ WALENTYNKOWĄ ROZNOSIŁ MAŁY I DUŻY SAMORZĄD

 


15.02  NA DYSKOTECE  ZORGANIZOWANEJ  PRZEZ  SAMORZĄD  SZKOLNY  BAWILIŚMY SIĘ SUPER . BYŁO DUŻO KONKURSÓW ,FAJNA ATMOSFERA  I  EKSTRA MUZYKA . NIE ZAWIODŁY TEŻ PRZEBRANIA , CO WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYCH  ZDJĘCIACH.  JUŻ MYŚLIMY O NASTĘPNEJ.


Program “Trzymaj formę” w naszej szkole.

Dnia 13 lutego 2017 r. klasa VI w ramach programu “Trzymaj formę” sama wykonała sałatki owocowe, warzywne oraz soki. Uczniowie sami dobrali się w grupy i przygotowali produkty. Dzieci nie zawsze lubią jeść sałatki i surówki do obiadu. Wykonane przez nich samych smakowały im znakomicie. Ważna była też współpraca w grupie oraz dzielenie się swoimi sałatkami z innymi. 

Na koniec uczniowie sami stwierdzili, że dziś otrzymali pełen zestaw potrzebnych witamin.

Lekcja udała się znakomicie.


Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym 

7.02.2016 r.

 Dziś kolejny raz odwiedził nas EDUFUN.

Cała szkoła brała czynny udział w warsztatach, brawo dla prowadzących za cenne dla nas lekcję.


Patroni Szkolnych Ulic – Bracia Śniadeccy

Lekcja wychowawcza 5a w czytelni szkolnej, jak korzystać z księgozbioru czytelni.


 CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SP-15 PRAGNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM , KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI UNICEF,, WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – IV EDYCJA” .

Nowy obraz


Apel podsumowujący osiągnięcia za I semestr (klasy IV-VI)

Gratulację dla Antoniny Jasińskiej, która odebrała jednorazowe stypendium Dyrektora Szkoły za najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu i zaangażowanie w życie szkoły.

Najwyższą średnią w klasach IV – VI uzyskała klasa Vb.

10 uczniów zostało wyróżnionych za 100% frekwencję w I półroczu.

Wielu uczniów zostało wyróżnionych za udział w licznych konkursach, zawodach sportowych i prace na rzecz szkoły i środowiska.

Wszystkim gratulujemy .

 Slajd1

Slajd2

Slajd3


Apel podsumowujący osiągnięcia za I semestr (klasy 0-III)

“Asy z klasy”, rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego “Gwiazda betlejemska”, rozdanie dyplomów przez Panią Wice- dyrektor.

P1120475 P1120484 P1120493

P1120475

P1120494P1120511


KLASA V A NA ZAJĘCIACH Z WYCHOWANIA DO ŻYCIA W RODZINIE

IMG_8130 IMG_8125


DNIA 31.01.2017 R. ODBYŁO SIĘ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PASOWANIE NA CZYTELNIKA.  W UROCZYSTOŚCI BRALI UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU SZKOLNEGO, KTÓRZY ROZDAWALI ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK, CZYTALI PRZYSIĘGĘ NA CZYTELNIKA A TAKŻE PRZEDSTAWILI REGULAMIN BIBLIOTEKI.  ŁĄCZNIKIEM Z BIBLIOTEKĄ ZOSTAŁ MACIEJ WASILEWSKI

IMG_8550 IMG_8532  IMG_8540 IMG_8542 IMG_8546


Kolejne spotkanie w EduFun w klasie IIIa

DSC04302 DSC04316 DSC04314 DSC04315 DSC04305 DSC04304


Niestety ferie z Piętnastką dobiegły końca.

Tak bawiliśmy się na półkolonii.

20170127_112938

20170126_131607

20170126_124114

20170127_090613

20170126_104745


Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych w naszej szkole.

Świetnie się wspólnie bawiliśmy podczas wyjść i zabaw. Każdy dzień był prawdziwą przygodą.

received_10209736215896074 received_10209734864182282

received_10209734864902300

received_10209734864742296 received_10209734864822298 received_10209734865102305


ferie


12 stycznia w świetlicy profilaktyczno- terapeutycznej rozmawialiśmy o bezpiecznych i ciekawych zabawach podczas ferii zimowych budując słodkie igloo.

20170112_140834 20170112_140820


Autochodzik w oddziale przedszkolnym

P1120403  P1120416


Dzień Koloru

TYM RAZEM DNIEM KOLORU BYŁ BIAŁY. BIAŁY TO ZIMA ,ŚNIEG ,BAŁWAN, LODOWISKO…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Wyjście na lodowisko miejskie

Klasy VA,VB i VIA

20170113_092008 20170113_092000 20170113_092006

20170113_091846 20170113_091850 20170113_092030

20170113_092431_Burst05 20170113_092333

 


Kulig w Otominie 🙂

10.01.2017 r. – klasa IVa i IVb

Kulig 2017 IVa 026 Kulig 2017 IVa 004 Kulig 2017 IVa 012 Kulig 2017 IVa 018 Kulig 2017 IVa 020 Kulig 2017 IVa 023 Kulig 2017 IVa 035 Kulig 2017 IVa 031 Kulig 2017 IVa 033 Kulig 2017 IVa 081 Kulig 2017 IVa 070 Kulig 2017 IVa 076 Kulig 2017 IVa 077


Pozalekcyjne zajęcia sportowe na lodowisku

Lodowisko 2017 014 Lodowisko 2017 009 Lodowisko 2017 010 Lodowisko 2017 011


“ROBÓTKI RĘCZNE W PIĘTNASTCE”

Od października działa w naszej szkole kółko “Robótki ręczne”. Uczymy się
szydełkować, robić na drutach i haftować. Na razie szydełkowanie wychodzi
nam nieporadnie, ale wierzymy, że “praktyka czyni mistrza” 🙂
Dziewczynki z kółka przed świętami zrobiły bombki na choinkę i prezenty dla
dziadków.
Teraz czekając na wiosnę szydełkujemy włóczkowe kwiatki.

img_20170105_134536 img_20170105_134507 img_20170105_134515


20161219_124746

Pełnych spokoju, ciepła i radości

Świąt Bożego Narodzenia

oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności

w Nowym 2017 Roku

wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sympatykom Piętnastki

życzą

Dyrektor Szkoły, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni


Wigilia w klasie IIIa i IVb

20161222_101859 20161222_101645 20161222_101728 20161222_101847

img_20161222_102946


Wigilia w Piętnastce

Ostatni dzień przed  Świętami Bożego Narodzenia uczniowie i pracownicy naszej szkoły spędzili na mszy w kościele MB Częstochowskiej. Po mszy odbyło się wspólne kolędowanie. Po powrocie do szkoły w każdej klasie nastąpiło składanie życzeń przy barszczu z pasztecikami. 

20161222_085815 20161222_085837 20161222_090212 20161222_091022 20161222_091402 20161222_091638 20161222_091934 20161222_092148 20161222_092226 20161222_092436


W dniach 19, 20.12.2016 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas IV – VI, prowadzone przez psychologów z Fundacji Sportu Pozytywnego, zajmującej się propagowaniem treningu mentalnego w codziennym życiu.

Dzięki zaproszonym psychologom  uczniowie mogli poznać sposoby skutecznej komunikacji, jak  stworzyć zgraną grupę, jak rozwiązywać problemy w zespole klasowym. Ponadto poznali swoje umiejętności i mocne strony.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


Informacja dla Rodziców

23,27,28,29,30 grudnia 2016 r. szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe  w godz. 7.00 – 14.00 dzieciom rodziców, którzy z racji obowiązków zawodowych nie mogą zapewnić im opieki w tych dniach.

Proszę o zgłaszanie wychowawcom świetlicy takiej potrzeby i wpisywanie dzieci na listy.

 


dniu 16 grudnia nasz poczet sztandarowy wziął udział w uroczystości upamiętnienia ofiar wydarzeń grudniowych oraz wprowadzenia stanu wojennego u stóp Pomnika Poległych Stoczniowców.

20161216_100317 20161216_103623 20161216_104328

 


CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SP-15 PRAGNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM , KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI ,, KASZKA DLA MALGASZKA” .

W OSTATNIM DNIU DO AKCJI  DOŁĄCZYLI  DO NAS   STUDENCI  PEDAGOGIKI  SPECJALNEJ   UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO ODBYWAJĄCY U NAS PRAKTYKI W RAMACH STAŁEJ WSPÓŁPRACY.

UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ 142 OPAKOWANIA KASZEK ORAZ MLEKA. DZIĘKUJEMY !

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 


 megafon-gif

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w związku z procedowaną obecnie w Parlamencie RP reformą oświaty otrzymałam od Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku  propozycję przekształcenia 6-letniej Szkoły Podstawowej nr 15  w Gdańsku w 8-letnią szkołę podstawową z oddziałami “O”.

 

W związku z jej przyjęciem od 1 września 2017 r. do naszej placówki zacznie uczęszczać pierwszy rocznik klasy VII.

 

              Dyrektor Szkoły

             Bożena Kierończyk


Dnia 15 grudnia 2016 r. klasy integracyjne z naszej szkoły wzięły udział w II edycji zabawy muzycznej “Czytam śpiewająco” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 8 w Gdańsku.

Nasi uczniowie zaprezentowali kolędy i piosenki świąteczne m.in. “Świeć gwiazdeczko…”, “Dzwonki sań”, “Lulajże Jezuniu”. Po zakończeniu występów dzieci stworzyły świąteczną choinkę, otrzymały nagrody i słodki poczęstunek. Wspólna zabawa wprowadziła wszystkich w atmosferę nadchodzących świąt.  

img_20161215_103104 img_20161215_093540 img_20161215_093723

 


Teatr Miniatura

Gala wręczenia nagród w konkursie”Dlaczego sieci nie lubią śmieci”

img_0962

img_1007 img_1000 img_1001 img_1002  img_1040


Mikolandia 6.12.2016 r.


Mikołajki w klasie Vb

dsc04154 dsc04143 dsc04144 dsc04147 dsc04148 dsc04150 dsc04153


bez-tytulu


 Warsztaty  integracyjne grupy 0A i IA

p1120213 p1120191 p1120192 p1120196 p1120198 p1120203


“Piękniejsza” 🙂 strona służby zdrowia w SP-15

20161130_084221 20161201_090327 20161201_090949 20161201_091046 20161201_091058 20161201_091130 p1120123 p1120127 p1120128

 


 HOKUS- POKUS, CZARY- MARY

ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASIE I A

 W wigilię świętego Andrzeja klasa I A z udziałem zaprzyjaźnionych wróżek : Zuzi, Oliwii i Lenki z klasy VIA, przeniosła się w świat magii i czarów. Poznaliśmy ludowe zwyczaje i obrzędy związane z tym dniem oraz włączyliśmy się do wspólnej zabawy. Było dużo śmiechu i radości!  Oczywiście wróżby potraktowaliśmy z “przymrużeniem oka”. Najważniejsza jest wspólna zabawa i to jeszcze ze starszymi koleżankami ze szkoły!

p1120120 p1120102 p1120104 p1120106 p1120108 p1120110 p1120114


We wtorek 29 listopada w klasie 5a na lekcji języka polskiego odbyła się niezwykła lekcja „ Olimpijskie Andrzejki”.  Uczniowie przygotowali stroje, informacje o wybranym bóstwie, a także olimpijski posiłek. Wśród olimpijskich bogów nie zbrakło: Dzeusa, Hery, Hermesa, Afrodyty, Apolla, Artemidy, Nike, Kory – Persefony, Hestii, Posejdona. Był nawet Syzyf, chociaż sam o tym nie wiedział. Na ucztę została zaproszona wychowawczyni, Pani Dorota Turska, którą Apollo udekorował wieńcem laurowym, a Persefona poczęstowała owocem granatu. 

img_9664 img_9637 img_9638 img_9643 img_9645 img_9646 img_9651 img_9652 img_9658 img_9659 img_9661


“Dzień Pluszowego Misia w  klasach Oa i IA”

p1120053 p1120050


PAD

Polska Akademia Dzieci to  pierwszy na skalę międzynarodową Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6. do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają  swoje własne badania naukowe.

Nasi uczniowie z klas: Ia, IIIb, IVa i IVb uczestniczą w projekcie PAD w cyklicznych wykładach na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.

   p1120056 p1120058 p1120060 p1120061 p1120065 p1120066 p1120067 p1120069 p1120070 p1120071 p1120072 p1120075 p1120076 Samorząd Szkolny

zaprasza klasy IV-VI dnia 30.11.2016 r. (środa) w godz. 16.00 – 18.00 sala nr 2

na Dyskotekę Andrzejkową


“Nieustraszone”

Dziewczęta z klasy Va i VIa na warsztatach organizowanych przez Fundację Nieustraszone w ramach współpracy z Kreatywną Pedagogiką.

20161125_083051 20161125_080518 20161125_080529


“Alfik matematyczny 2016 “

20161123_120400 20161123_120230 20161123_120238


Segregujemy trójkąty

Kolorowa matematyka w klasie Vb

20161123_102019 20161116_111241 20161116_111304 20161116_112412


Praca Julii Łaskiej z klasy IIB na konkurs organizowany przez Fundację Gdańską oraz Gdański Archipelag Kultury “Plama”.

resized_20161121_163336


Dzień 22.11.2016 w naszej szkole był dniem refleksji nad systemem wartości. Przebiegał pod hasłem „Wartości w moim życiu”. Cała społeczność szkoły chętnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Uczniowie klas młodszych wykonali piękne prace plastyczne na temat ważnych dla Nich wartości. Klasy starsze uzupełniały „krąg wartości”, ponadto klasy: III, IVa i VIa, wzięły udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez nauczyciela SP 15 i psychologa sportu, pod tytułem „Pozytywne kibicowanie”. Dzieci same wypracowały zasady fair play, za które można stosować  nie tylko na boisku. 

dsc04092 dsc04093 dsc04089 

dsc04095 dsc04094  dsc04091

 

 

 

 

 


DNIA 18.11.16R. MIESZKO  AGUSTENOWICZ  I  BARTEK  SIEMIENIUK  WZIĘLI  UDZIAŁ  W   I  EDYCJI  MISTRZOSTW ”MONOPOLY” ZORGANIZOWANYCH  PRZEZ SP -69 W GDAŃSKU

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


CO TYDZIEŃ W CZWARTEK SPOTYKAMY SIĘ NA ZAJĘCIACH Z DECOUPAGE.  JEST FAJNA I  MIŁA ATMOSFERA  A NASZE PRACE SĄ CORAZ BARDZIEJ PROFESJONALNE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ZERÓWKA NA ZAJĘCIACH ”PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ” 

img_8109 img_8101  img_8103


Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wprowadziliśmy w Piętnastce “Dzień Koloru”– dziś niebieski. Koleżeńsko, kolorowo, kobaltowo, kreatywnie 🙂 

obraz-001


W ramach wspaniale rozwijającej  się współpracy i zgodnie z hasłem “Dobre sąsiedztwo przykładem modelowej współpracy” podejmujemy kolejną inicjatywę wraz ze studentami GUM-edu. W dniach 21.11 – 16.12 będziemy zbierać kaszki mleczno-ryżowe dla dzieci z Domu Dziecka na Madagaskarze.

20161121_102303

Warto zajrzeć też na stronę  inicjatora akcji www.danielkasprowicz.pl, który”wierzy, że każdy może zmienić świat na lepszy”.


“Nasze pasje”

Na ostatnich zajęciach dzieci z klasy Oa opowiadały o swoich pasjach.

p1110864 p1110866 p1110869 p1110870 p1110873 p1110883


“W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Klasa Oa wraz z mamami robiła syrop cebulowy.

p1110906 p1110885  p1110889 p1110891 p1110894 p1110895 p1110896 p1110903


Klasa 2b – “Przygoda z książką”
 Cykliczne cotygodniowe spotkania w bibliotece mające na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci 😊

20161116_102057 20161116_100906


Zebrania z Rodzicami dzieci z klasy IIa przełożone na 23.11.2016 r. 


Konkurs świetlicowy “Wspaniałe LEGO”

Świetlica szkolna zorganizowała konkurs “Wspaniałe Lego”. Konkurs miała na celu pobudzić wyobraźnię dzieci, zachęcić ich do wspólnego działania.

dsc03922 dsc03924 dsc03920

dsc03913 dsc03911 dsc03912

Konkurs wygrała klasa IIIa, drugie miejsce zajęła klasa Ia, trzecie miejsce klasa IIIb.

dsc03937dsc03933dsc03940


“Żywa lekcja historii – Mieszko i Wikingowie”

Dziś odwiedziło nas bractwo Kerin. Zobrazowali nam wygląd grodów, w których mieszkali nasi przodkowie, przybliżyli ich wierzenia i zwyczaje. Opowiedzieli o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów. Przedstawili scenę ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości.

Życzymy sobie więcej takich lekcji 🙂

dsc04016

dsc04021 dsc04019

dsc04020dsc04035

dsc04033 dsc04034

 


“W murzyńskiej wiosce”- lekcja j. polskiego w klasie Vb

Na lekcji j .polskiego podążaliśmy śladami Stasia i Nel. Odwiedziliśmy murzyńską wioskę, gdzie przeszliśmy tajemnicze rytuały szamana i dzieliliśmy się “wątrobą ofiarowanego zwierzęcia…”. Takie lekcje są super i na długo zostaną w pamięci.

dsc03945 dsc03943 dsc03944

 

 

 

 

 

 


 Apel z okazji Dnia Niepodległości

dsc03977

dsc01835

dsc01832

dsc03972 dsc03997 dsc03995dsc03996

dsc03971dsc03973

 

 

 

 

 

 

 

p1110855 p1110852

 


“PIĘTNASTKA ” na Paradzie Niepodległości

Gdańsk 11. 11. 2016

 

14999986_329588324085890_3560255207237087712_o

15039656_329588447419211_3969935699870947895_o

11-listopada-2016-086

14990951_329588274085895_4767485647541323402_o

11-listopada-2016-076

 


Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości

spotkanie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego

dsc01798

 dsc01783dsc01803dsc01788


Pierwsze przygotowania do “Mikolandii” w Sp-15opoipi

Oj będzie się działo 6 grudnia 🙂

20161109_073618 20161109_073622 20161109_073643 20161109_073633


Zebrania z Rodzicami

16.11.2016 r. odbędą się zebrania w następujących godzinach:

Klasa 0a- godz. 16.30

Klasy I-VI -godz. 17.00

Zapraszamy


W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII wojewódzkim konkursie twórczości pisanej dla klas II-III szkół podstawowych pt.: „Jestem bezpieczny w drodze do szkoły” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 38 w Gdańsku pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Uczniowie klas III zdobyli nagrody:

I miejsce- Maciej Dąbek z klasy III B

III miejsce- Łukasz Błaszczyk z klasy III B

Wyróżnienie- Zuzanna Bajerowicz z klasy III A

p1110781 p1110773 p1110774

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 “O dźwięku”- praca w zespołach i tworzenie własnej muzyki na wodnych dzwonkachp1110808 p1110798 p1110800 p1110803

 

 

 


Prace plastyczne na konkurs: “OWOCE I WARZYWA- JEM TO, CO SMACZNE I ZDROWE” – dzieci z Koła plastycznego i Zerówki

p1110735 p1110734

p1110724 p1110725

p1110726p1110728

 


Zdrowe śniadanko w SP15

Firma Salvit-Prima – nasz dostawca mleka i owoców- przeprowadziła wśród uczniów klas 0-III warsztaty promujące zdrowe odżywianie.Tym razem zajadaliśmy 🙂 pyszne musli. Było smacznie. 

p1110777 p1110776 20161107_090224 20161107_090210 20161107_090157  20161107_090021 p1110784 p1110777

 


“Domek Zielarki ” kolejna przygoda klasy IIIa z EDU FUN

20161107_082638 20161107_082329 20161107_082356 20161107_082414 20161107_082445  20161107_082510 20161107_082622 20161107_082630


“Pracująca zerówka”

Chętnie  pracujemy w naszych książeczkach

wp_20161007_10_59_00_pro

wp_20160929_08_37_37_pro

wp_20161007_10_59_14_pro


Opowieści p.Ewy – 0A

Tak lubimy pracować z p. Ewą. Często możemy opowiadać o tym, jak spędziliśmy weekend. Pani pokazuje fajne rzeczy z dawnych lat i opowiadamy o swoich pasjach.

wp_20161007_10_58_48_pro


“Jesienne drzewa”- prace dzieci z zerówki

wp_20161010_09_57_12_pro


Kącik plastyczny uczniów z Koła plastycznego

wp_20161010_09_57_04_pro


DNIA 02. 11. 16 R. PRZEDSTAWICIELE  SAMORZĄDU  SZKOLNEGO W RAMACH WYBRANYCH  PROPOZYCJI  
NA ROK 2016/ 2017  POSADZILI  SWOJE   DRZEWKO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Dnia  20 .10. 2016r.   ANNA KRYSZTOFIAK  I  EMILIA LISICKA  z  klasy  VI A  wzięły  udział w Minikonferencji Samorządów Uczniowskich  “AKADEMIA SAMORZĄDNOŚCI” w Zespole Szkół Energetycznych w Gdańsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 przekazali jak co roku paczki dla zwierząt ze schroniska “Promyk”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


W DNIACH 27-28 10.2016R. W BIBLIOTECE SZKOLNEJ  ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE DO I EDYCJI MISTRZOSTW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MONOPOLY ORGANIZOWANYCH PRZEZ SP 69 .
UDZIAŁ WZIĘLI UCZNIOWIE KLAS 4-6.
NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAĆ BĘDĄ W DALSZYM ETAPIE : BARTEK SIEMIENIUK I MIESZKO AUGUSTENOWICZ .
GRATULUJEMY. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Wielki sukces akcji “Kup Pan szczoteczkę”-akcji organizowanej przez studentów GUMed. 

Dzięki uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły  uzbieraliśmy

234 szczoteczki :-), które przekazaliśmy inicjatorce akcji p. Aleksandrze Krajewskiej

20161028_134636

20161028_092713 20161028_09270220161028_132355 20161028_132408

 

Teraz szczoteczki do zębów pojadą w długą trasę, do  dzieci z Kamerunu. Trafią do gabinetu stomatologicznego, prowadzonego przez polskiego lekarza, który jest jedynym dentystą w promieniu kilkuset kilometrów .


28.10.2016 r. zajęcia Edu Fun  

Klasa IIIa jak wzorem lat ubiegłych gości Edu Fun. Dziś rozmawialiśmy o świetle. Kolejne zajęcia już niebawem 🙂

20161028_081945 20161028_080902 20161028_081148 20161028_081256 20161028_081709 20161028_081729 20161028_081830 20161028_081902 20161028_081921 20161028_081935


Lekcja j. chińskiego.

20161026_142342 20161026_135631 20161026_135644 20161026_140004


26.10.206 r. 12 uczniów w klas V i VI zmagało się z zadaniami I etapu Wojewódzkiego Konkursu “Matematyka dla uczniów szkół podstawowych” 

Do II etapu zakwalifikował się Kazimierz Buda z klasy VIa.

20161026_115627 20161026_115623


XVII  TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ MISTRZOSTWA U-8, U-10, I U-12 DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT.

W dniu 26 października 2016r. na boisku „Gedanii” Gdańsk odbył się turniej eliminacji gminnych Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w najmłodszej kategorii wiekowej U-8. W rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn z następujących szkół: SP 15,    SP 61, SP Fregata, Elementary International School of Gdańsk oraz dwa zespoły z  Gdańskiej Akademii Młodych Orłów. Uczniowie z naszej szkoły wygrali cztery mecze, zajęli drugie miejsce w turnieju i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. GRATULUJEMY 🙂

wp_20161026_012 wp_20161026_001 wp_20161026_002 wp_20161026_004 wp_20161026_005 wp_20161026_006 wp_20161026_007 wp_20161026_008 wp_20161026_009 wp_20161026_010 wp_20161026_011


Dzień z Kubusiem Puchatkiem

26.10.2016 r.

Dzień w Stumilowym Lesie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi spędzili uczniowie klasy IIA.
Było mnóstwo dobrej zabawy i radości powiedzieli wszyscy zgodnym chórem.

dsc03911 dsc03900 dsc03901 dsc03902 dsc03903 dsc03904 dsc03905 dsc03906 dsc03907 dsc03908 dsc03909 dsc03910


 Razem kibicujemy

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice

23.10.2016 r.

20161023_144455 20161023_172909 20161023_152325 20161023_152759 20161023_15274020161023_162152

 

 

 


W sobotę 22 października Zuzanna Cisiak i Lena Augustenowicz reprezentowały naszą szkołę na IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

Dziewczyny przedstawiły fragmenty prozy: powieści „Inna?” oraz „Dynastia Miziołków”.  

img_9551 img_9550


Wyjątkowo kolorowa lekcji plastyki w 6a

21.10.2017 r.

img_9549 img_9536

img_9538 img_9539

img_9540  img_9542

img_9544  img_9547

img_9543img_9546


„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  

W dniu 21 października 2016r., na boisku Zespołu Szkół Gedanensis w Gdańsku odbył się turniej piłki nożnej (eliminacje gminne) „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  w kategorii wiekowej U-10. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe: SP Gedanesis, SP 15, SP 44, SP 61. Uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce w turnieju i awansowali do dalszej rundy rozgrywek.

20161021_132639 20161021_111255 20161021_120339 20161021_132220 20161021_132303 20161021_132341 20161021_132513


a13ebd8e9c99215c09bc94c0bf4941ff_l

Akcja organizowana przez studentów GUMed odbywa się pod hasłem

“Kup Pan szczoteczkę”

i będzie trwała do końca października.

Szczoteczki do zębów dla dzieci z Kamerunu trafią do gabinetu stomatologicznego, prowadzonego przez polskiego lekarza, który jest jedynym dentystą w promieniu kilkuset kilometrów .

Drodzy Rodzice, Pracownicy i Przyjaciele Piętnastki !

Mamy nadzieję, że i tym razem pomożecie  w zbiórce.

Jedna szczoteczka = jeden uśmiech dziecka.

 

Szczoteczki zbieramy do piątku 28.10.2016 r. do godz. 12.00.


Pasowanie na ucznia

W piątek w SP 15 był wyjątkowy dzień . Odbyło się Pasowanie na ucznia. Uczniowie klas szóstych uroczyście przywitali nowych uczniów.  

Cała społeczność Piętnastki wita w szeregach 🙂

img_8137

img_8197 img_8163 img_8177

 

Zobacz galerię 

 


“W zdrowym ciele, zdrowy duch

18. 10.2016 r. upłynął naszym najmłodszym uczniom pod znakiem zdrowego odżywiania. Pani omówiła z dziećmi wpływ owoców i warzyw na zdrowie, po czym przeszli do czynu i przygotowali sobie pyszne soki.

wp_20161018_10_10_18_pro wp_20161018_10_08_13_pro wp_20161018_10_07_13_pro wp_20161018_10_04_48_pro wp_20161018_10_02_29_pro wp_20161018_09_59_15_pro wp_20161018_09_55_05_pro wp_20161018_09_51_53_pro wp_20161018_09_50_01_pro wp_20161018_09_48_49_pro wp_20161018_09_47_08_pro wp_20161018_09_45_00_pro wp_20161018_09_42_19_pro wp_20161018_10_11_47_prowp_20161018_09_51_20_pro


W CZASIE PRZERW SZKOLNYCH LUBIMY GRAĆ W PIŁKARZYKI, PRZEBYWAĆ W BIBLIOTECE, POROZMAWIAĆ NA RÓŻNE TEMATY I NAWET GUMA DO SKAKANIA NIE JEST NAM OBCA. LUBIMY NASZE PRZERWY. 

nowy-obraz img_8061

Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć


NASZ NOWO WYBRANY SAMORZĄD SZKOLNY WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI ZBIERANIA ZAKRĘTEK.  PRZYPOMINAMY , ŻE MOŻNA JE PRZYNOSIĆ DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ BUD. A LUB DO SPECJALNYCH POJEMNIKÓW  W BUD. B.

ZBIERAJMY I POMAGAJMY !!!

img_8056img_8059

img_8058

 


17.10.2016r.- “Dzień papieski”

KSIĄDZ ŁUKASZ PRZYGOTOWAŁ DLA KLAS 0-3 i 4-6  PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO A UCZNIOWIE Z KLASY 6 A PRZYPOMNIELI NAM ANEGDOTY Z ŻYCIA JANA PAWŁA II.
DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE TO TAKŻE GAZETKI W KLASACH, WYSTAWA FOTOGRAFII I KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ O PAPIEŻU.

img_8041 img_80281 img_80391img_8027


13.10.2016r.

“Dzień Nauczyciela w zerówce”

brak-nazwy1


UWAGA RODZICE!

W dniu jutrzejszym tj. 20.10.2016 r. zajęcia na basenie Politechniki Gdańskiej zostają odwołane.


13.10.2016r. W NASZEJ SZKOLE ODBYŁY  SIĘ WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO .
W WYBORACH  GŁOSOWALI UCZNIOWIE KLAS IV-VI.

PRZEWODNICZĄCA  SAMORZĄDU :
-LENA AUGUSTENOWICZ  Z KLASY VI A
WICEPRZEWODNICZĄCY :
-WIKTORIA KOTEK Z KLASY V A  I  ANTONI KICIŃSKI  Z V B
PRZEDSTAWICIELE:
-OLIWIA KOSEDA
-WOJCIECH MIASTKOWSKI
-JULIA WYRZYKOWSKA
-ZUZANNA TYLINGO
-AMELIA TUCKA

 img_7958 img_7951 img_7953 img_7954 img_7955 img_7956


23.09 ruszyły pierwsze zajęcia KOŁA PLASTYCZNEGO dla klas I-III, które prowadzi pani Ewa Wasilewska. Powstała duża grupa, która co tydzień tworzy ciekawe prace. Można je oglądać na parterze w budynku B. 

wp_20160930_08_29_55_pro


Wyjście z okazji “dnia chłopaka” do STRAŻY POŻARNEJ we Wrzeszczu.

Strażacy oprowadzili nas po całej remizie. Mogliśmy wchodzić do samochodu i czuliśmy się tam jak prawdziwi strażacy. Zapoznali nas ze sprzętem ratunkowym. Było bardzo ciekawie i paru z nas wyraziło chęć zostania strażakiem. To był super dzień!

wp_20160929_11_05_16_pro wp_20160929_10_04_04_pro

wp_20160929_10_04_29_pro


Nasza pierwsza wycieczka do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

Uczestniczyliśmy w zajęciach: Bursztyn i jego kolory, a potem zwiedzaliśmy wystawę. 

wp_20160927_10_06_23_pro wp_20160927_08_52_54_pro wp_20160927_08_56_52_pro wp_20160927_09_11_02_pro wp_20160927_09_24_12_pro wp_20160927_10_05_11_pro


13.10.2016 r. – spotkanie pod Płytą Pomordowanych Nauczycieli

Delegacja Szkoły oddała hołd nauczycielom pomordowanym w czasie II wojny światowej.

20161013_102708 20161013_100145   20161013_100242

20161013_10260820161013_100718

 


Zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej zbiórce klocków

lego_logo-svg

Dzieci wyrosły?

Zestaw nie jest kompletny?

Zostaw klocki w świetlicy szkolnej , a my nie zawahamy się ich użyć 🙂

Zbiórka trwa do końca października.

3221-1


Lekcja patriotyzmu

Klasa Va 5.10.2016 r. pojechała do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Po lekcji patriotyzmu była wspólna pizza.

65 2 3

20161005_113006 20161005_111906


Reportaż z Rabki 2016

W dniach 26-30 września 2016 roku grupa uczniów z naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Rabki. Była to już szósta wyprawa w góry w ramach projektu „Niemożliwe stało się możliwe, a nieznane odkryte”.

Wyruszyliśmy z Gdańska do Krakowa w poniedziałek 26 września pociągiem o godzinie 7.46. Tym razem jechaliśmy bardzo krótko, bo tylko 6 godzin. W Krakowie czekał na nas bus, który dowiózł nas do Rabki. Zjedliśmy pyszny obiad, rozlokowaliśmy się w pokojach i poszliśmy rozejrzeć się w okolicy. Towarzyszył nam Rudy – kot z willi „Promienna” (chodził z nami prawie wszędzie).

Następnego dnia zajęcia zaczęliśmy od zabaw integracyjnych: chodziliśmy po skrzynkach, układaliśmy domino z drewnianych klocków, „chodziliśmy” na nartach, przeciągaliśmy linę, transportowaliśmy fasolki przez długi plastikowy wąż, napełnialiśmy wodą dziurawą rurę. Byliśmy podzieleni na dwie rywalizujące grupy. Jedna nazywała się „Północne Wilki”, a druga „Władcy Północy”. Mieliśmy wspaniałą zabawę! Później była ścianka wspinaczkowa. Wszyscy podjęli próbę wejścia na szczyt. Większości udało się dotrzeć na samą górę. Pokonaliśmy lęk wysokości!

Po obiedzie ruszyliśmy w góry na eko-ścieżki. Filtrowaliśmy wodę ze strumienia, wspinaliśmy się po stromych drabinkach i linach, robiliśmy placki z mąki i wody. Potem piekliśmy je na ognisku. Uczyliśmy się, jak przetrwać w trudnych górskich warunkach.

W środę pojechaliśmy na spływ Dunajcem. Rano była mgła i martwiliśmy się, że niewiele zobaczymy, ale na szczęście pogoda się poprawiła i trasę przełomem Dunajca do Szczawnicy pokonaliśmy podziwiając wspaniałe widoki. Szczególnie piękne były Trzy Korony! Przez jakiś czas płynęliśmy po słowackiej stronie.

Po południu wyruszyliśmy do bacówki, która jest na zboczu Lubonia Wielkiego (1022 m.n.p.m). Tam przygotowaliśmy ognisko, uczyliśmy się , jak rozpoznawać kierunki geograficzne w górskich lasach. W bacówce robiliśmy moskole – placuszki z ziemniaków i mąki oraz chipsy. Na ognisku upiekliśmy kiełbaski. Taka kolacja była bardzo pyszna. W końcu sami ją przygotowaliśmy. Wróciliśmy wieczorem, kiedy już było ciemno. Drogę oświetlaliśmy latarkami. Na łące widzieliśmy jakieś dzikie zwierzęta. Były to zające i sarny, ale niektórzy z nas mówili, że to wilki. Wiadomo, strach ma wielkie oczy!

Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w Rabkolandzie. Każdy mógł bawić się, na czym chciał. Niektórzy wybrali samochodziki, inni karuzele, pontony lub gabinet strachu. W Rabkolandzie było super!

Ostatnie zabawy w Rabce również dostarczyły nam wielu niezapomnianych przeżyć. Bawiliśmy się w Indian. Budowaliśmy szałasy, przebieraliśmy się w indiańskie stroje, malowaliśmy na twarzach barwy plemienne, próbowaliśmy rozpalić ogniska i strzelać z łuków. Kolejną zabawą była tyrolka. Trzeba było na linie przejechać nad rzeką Rabą z jednego brzegu na drugi. Emocje sięgały szczytu! Na zakończenie wieczorem jeździliśmy na quadach.

W piątek 30 września trzeba było wracać. Wyjechaliśmy busem do Krakowa, a stamtąd pociągiem Pendolino do Gdańska. Żal było opuszczać Rabkę, ale wierzymy, że jeszcze tu wrócimy.

23 5

9 8

20160927_151900 20160927_142449 20160927_145717

 

 


UWAGA RODZICE

Z powodu remontu basenu na Politechnice Gdańskiej jutrzejsze zajęcia tj. 6.10.2016 r. zostają odwołane.

Zajęcia odbędą sie w innym terminie.


Język chiński w SP15

Robocze spotkanie w gościnnych progach ZKPiGnr 2 w sprawie zajęć z języka chińskiego w Piętnastce i Siedemnastce 🙂 Jeszcze nie wiem co “napisałam” na tej kartce, ale wkrótce się dowiem bo ruszamy już od poniedziałku 3 października.

14449776_1242610979135595_6438951333124057503_n

Harmonogram zajęć:

Grupa I  (klasy II-III)  środa godz. 14.35 – 15.20 sala nr 7

Grupa II (klasy IV-V) środa godz. 13.40- 14.24 sala nr 7

Grupa III (klasa VI) poniedziałek godz. 14.35-15.20 sala nr 7


VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Klasa Va z p. Dorotą Turską przygotowała gry i zabawy matematyczne z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

20160930_085949 20160930_092429

 

20160930_093621

20160930_085342

 


Dzień chłopaka na wesoło z klasą VB

dsc03864

dsc03876 dsc03874

dsc03875

 

 


 25.06.2016 r. – EDU FUN

W zeszły czwartek klasa Vb odwiedziła Edu Park. Była super zabawa ale i też trochę chemii na warsztatach.

dsc03823 dsc03817 dsc03818 dsc03819 dsc03820 dsc03821

dsc03826 dsc03823 dsc03824 dsc03825

 


Koło Turystyczno – Krajoznawcze

Tegoroczny sezon turystyczny rozpoczęliśmy 15 września wyjazdem do Łeby. Pogoda była śliczna , wakacyjna, więc humory nam dopisywały.

Do wydm dojechaliśmy małymi samochodzikami „meleksami”.  Dystans 5 km pokonaliśmy podziwiając piękne drzewa Słowińskiego Parku Narodowego. Było w nim wiele wiatrołomów, których nie wolno uprzątać, bo w Parkach Narodowych przyroda musi sama poradzić sobie ze wszystkim. Nawet ze zwalonymi drzewami!

Wszyscy byliśmy zaciekawieni, jak zmienił się krajobraz wydm, bo przecież one wędrują po  ok. 10 metrów na rok. Wydma Łącka przywitała nas miękkim, ciepły piaskiem, który rozwiewał wiatr.

Piasek mieliśmy wszędzie, w każdej kieszeni i na ciele, bo wszyscy się w nim turlaliśmy i zbiegaliśmy z wydm. Oczywiście były też kopane doły  i budowane zamki. Zabawa była super, ale niestety musieliśmy wracać do domu…

Pani Danuta Leśniewska i Irmina Witkiewicz też świetnie się bawiły … w piasku!

img_3821 img_3627 img_3629 img_3631 img_3645 img_3649 img_3659 img_3667 img_3675 img_3794 img_3803 img_3805

 


2 września 2016r. klasa VB pod opieką wychowawcy Irminy Witkiewicz-Rakowskiej i pani Doroty Lange  odwiedziła Muzeum Poczty Polskiej.

Mogliśmy usłyszeć o bohaterskiej obronie polskich pocztowców w obliczu przerażającej siły wroga, oraz poznać fragment historii naszego miasta. Byliśmy pod wielkim wrażeniem śladów historii, która rozegrała się 77 lat temu.

Po wizycie w muzeum przeszliśmy się uliczkami Starówki  i odwiedziliśmy Neptuna. Oczywiście, byliśmy też … na lodach!

img_3600 img_3606 img_3609 img_3612 img_3614 img_3615

img_3623


Zebrania z Rodzicami

21.09.2016 r. godz. 17.00


2.09.2016 r. wycieczka w miejsce pamięci narodowej

Pomnika Dzieci Pułku oraz  zdjęcia z ul. Wróblewskiego 7, gdzie aresztowana była INKA.

img_7701 img_7704 img_7734

img_7723img_77141img_7738


Bezpieczna droga do szkoły

Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku planuje we wrześniu realizację przedsięwzięć zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez działania prewencyjne i profilaktyczno-edukacyjne: patrole w rejonach szkół, zintensyfikowaną kontrolę ruchu drogowego i stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego, pogadanki i prelekcje w szkołach adresowane do najmłodszych uczniów i ich rodziców, festyn oraz proklamowanie treści o tematyce Ruchu Drogowego KMP.

Strażnicy Miejscy już odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili lekcję pokazową o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

PART_1473230728536 Nowy obraz

PART_1473230583934 PART_1473230685749


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w towarzystwie najbliższych sąsiadów – Klubu Piłkarskiego Lechii Gdańsk.

  14182655_676976722450542_1635828574_n

img_7681

 

Krótki fragment wywiadu z piłkarzem:

Joao Nunes całą dotychczasową karierę spędził w Benfice Lizbona, ale mimo juniorskich sukcesów, nie zdołał przebić się do pierwszej drużyny. Najbliższe trzy sezony 20-letni obrońca ma spędzić w Lechii. – Na transfer do Gdańska namówił mnie Paweł Dawidowicz, z którym grałem w rezerwach Benfiki. Opuściłem Lizbonę, choć trenowałem tam od 8 roku życia. Może jeszcze tam kiedyś wrócę? Teraz muszę się rozwijać, a Lechia wydaje się ku temu idealnym klubem – mówi piłkarz, który wzoruje się na Pepe z Realu Madryt. – Jestem pogodnym gościem, ale na boisku nikomu nie odpuszczam – deklaruje Portugalczyk.

Rafał Sumowski: Z okazji inauguracji roku szkolnego odwiedził pan uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Gdańsku. Choć nie zdążył pan zagrać ani jednego meczu w Lechii, młodzi kibice wręcz rwali się po autografy. Chyba się panu spodobało?

Joao Nunes: Tak, to było świetne doświadczenie. Sam kiedy byłem dzieckiem i widziałem piłkarza, zawsze chciałem zdobyć jego autograf czy zamienić choć słowo. To zabawne zważywszy na to, że dopiero co trafiłem do Lechii i nie jestem jeszcze znanym piłkarzem. Miałem też okazję przespacerować się po Gdańsku. Śliczne miasto, a w dodatku przywitała mnie znakomita pogoda.

Zobacz również zdjęcia na stronie Lechii Gdańsk – kliknij tuta jhttp://http://www.lechia.pl/galeria/joao-nunes-w-sp-nr-15-1190

Back to Top